דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

הרניה – מה חשוב לדעת?

הרניה – מה חשוב לדעת?

הרניה (בקע) נגרם כתוצאה מחולשה של דופן הבטן – החולשה גורמת לרקמה או לאיבר אחר לבלוט דרך פתח במקום. הרניה הוא מצב רפואי לא נעים, הטומן בחובו מגוון סימפטומים לא נעימים ובין היתר: כאבים, תחושת אי נוחות, בחילות, הקאות ובמקרים קיצוניים, גם תחושה של חנק – יש לשים לב לכך שבמקרים נדירים, מצב של בקע עלול אף לסכן את חייו של הסובל ממנו. כך יוצא שמי שסובל מבעיה של הרניה, חייב לעשות מעשה ולפנות לקבלת טיפול מתאים – הזנחת המצב, עלולה להחמיר את המצב. כך שאם אתם סובלים מהרניה, חשוב מאוד שלא תמתינו עד לקבלת הטיפול או תזניחו את המצב – באמצעות ניתוח אשר יתבצע על ידי רופא מקצועי ומנוסה בתחום, תוכלו להשאיר את הבעיה הרפואית הזאת מאחוריכם ולוודא שהתסמינים הקשים שלה לא יהוו את נחלתכם עוד.

סוגים שונים של הרניה
ישנם סוגים שונים של הרניה (בקע) שחשוב לדעת להבדיל ביניהם בין היתר: בקע מפשעתי – אשר נחשב לסוג הבקע הנפוץ ביותר מבין כל סוגי הבקעים. סוגים נוספים: בקע טבורי, אשר מופיע באזור הטבור, בקע אפיגסטרי – בקע שמופיע מעל הטבור ובקע פמורלי אשר מופיע בתחילת הירך. חשוב לציין שישנם סוגים נוספים של בקעים, אבל הם נחשבים לנדירים יחסית – הדרך היחידה לדעת על קיומם, היא על ידי פנייה לרופא מקצועי אשר ברשותו יהיו הכלים לאבחן את הבעיה וכמובן, גם להציע פתרון מתאים.

אבחון הרניה והטיפול המתאים
קיימת חשיבות גבוהה להכיר את הסימפטומים השונים אשר יכולים להעיד על קיומה של הרניה – כאשר, החשיבות הגבוהה ביותר היא לזהות את הבליטה – את הבליטה ניתן להרגיש בעיקר בשעת מאמץ.
גם תחושת כאב לא ברורה בדופן הבטן, מצריכה פנייה לכירורג מומחה ומקצועי בתחום זה - מומחה שכזה ידע לזהות את הבעיה ולהציע את הטיפול המתאים. חשוב לציין, שלא תמיד מתאפשר לזהות את הבליטה – בעיקר בשלביה הראשונים, מהסיבה הזאת, חשוב לשים לב לכל תסמין אשר יכול להיראות כחשוד ולפנות לרופא בעת הצורך. 

הרניה, היא בעיה אשר עלולה לפגוע ברמת החיים של הסובלים ממנה, התסמינים שלהם הם לא נעימים ולא נוחים – מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לטפל בבעיה כמה שיותר מהר.