דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

כיס מרה – מה חשוב לדעת?

כיס מרה – מה חשוב לדעת?

כיס מרה ממוקם ליד הכבד, תפקידו להפריש נוזלים למעי בסיום ארוחה ועל ידי כך לסייע בספיגה של מזונות שונות אשר נכנסים לגופנו ובעיקר מזונות אשר מכילים שומנים. אומנם לכיס המרה ישנו תפקיד, כמו לשאר איברי גופנו, אבל בניגוד לאיברים רבים אחרים, ניתן לנהל חיים תקינים גם ללא כיס המרה. הבעיה הבריאותית הנפוצה ביותר אשר יכולה להוות את נחלתו של כיס מרה תבוא לידי ביטוי בדמותן של אבני כיס מרה.
אבני כיס מרה תהיינה עשויות ברוב המקרים מכולסטרול והיווצרותן תקרה ממשקעים אשר מקורם הוא חוסר איזון במיצי המרה – חשוב לציין, שגם אנשים אשר אין להם כולסטרול גבוה בדם, חשופים לאבני מרה העשויות מכולסטרול – אין קשר ישיר בין שני הדברים. התסמינים העיקריים של אבני כיס מרה יכולים לבוא לידי ביטוי בתחושת כאב בצד העליון של הבטן, אך ישנם גם מקרים לגרימת סיבוכים כגון התקפים של עווית באזור כיס המרה – בגדול מדובר בתופעה בריאותית שאינה מסוכנת, אך מצריכה קבלת טיפול מידי. 

הטיפול באבני כיס מרה
כאמור, הטיפול היעיל ביותר בנושא של אבני כיס מרה הוא כריתת כיס מרה – חשוב לציין, שניתוח הכריתה יתבצע בדרך כלל רק במקרים בהם אבני כיס המרה תגרומנה לתחושת כאב או לסיבוכים אחרים – ישנם מקרים בהם לא יתבצע כל טיפול.
מי שחווה תסמינים או שיש אצלו חשד להימצאותן של אבני כיס מרה, יפנה לרופא מומחה בתחום – הרופא יערוך בדיקות כגון בדיקת אולטרסאונד או CT. במקרים בהם הממצאים יעידו על אבנים בכיס מרה – ישנן 2 פעולות בהן הרופא יוכל לנקוט: ריסוק אבני כיס המרה – לא נהוג להשתמש בשיטת טיפול זאת מכיוון שלאבנים יש נטייה לצמוח שוב. הפעולה הנוספת היא כריתת כיס המרה – זאת השיטה בה הרופא ככל הנראה ינקוט בכדי לטפל בתופעה מהשורש.  הניתוח יסייע בטיפול בתופעה – הסיכוי שהמטופל ימשיך לסבול מהסימפטומים גם אחרי ניתוח הכריתה הוא אומנם קיים אך הסיכוי לכך הינו נמוך מאוד.

כאמור, אדם יכול לנהל חיים שלמים ובריאים גם ללא כיס מרה – יחד עם זאת, ברוב המקרים ניתוח להסרת כיס מרה, מתבצע אך ורק במקרים בהם הסובלים מאבנים בכיס מרה, חשים בתסמינים שונים אשר מפריעים להם או שהאבחונים המבוצעים מצביעים על סיבוכים שונים – רופא מקצועי ומנוסה בתחום ידע לבצע אבחון ולקבל את ההחלטות הנכונות.