דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם

קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה?

קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה?

הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד עם מצב של קילה היא באמצעות ניתוח ייעודי. המטרה של ניתוח במקרה הזה תהיה להחזיר את הרקמה חזרה למקום הטבעי שלה ולבצע תיקון של הפגם אשר גרם לאותה הבעיה. ישנן דרכים שונות באמצעותן ניתן לבצע את הניתוח הזה: בחלק מהמקרים יתאפשר לבצע ניתוח לפרוסקופי – מה שזה אומר, שהרופא המנתח יבצע נקב קטן באזור הניתוח, דרכו הא יחדיר סיב עם מצלמה זעירה ובצורה כזאת יבצע את הניתוח – ניתוח כזה נחשב לחדשני ומהיר במיוחד ומצריך מינימום של זמן החלמה. הדרך השנייה, מתבססת על ניתוח פתוח – ניתוח זה מצריך זמן החלמה ארוך יותר, אך ישנם מקרים בהם הרופא יחליט זאת הדרך הנכונה ביותר לטפל במקרה הפרטני המדובר.

איך בכלל ניתן לדעת על קיומו של קילה?
לא תמיד ניתן להבחין במצב של קילה – ישנם מקרים בהם לא תהיה כל עדות על קיומו של קילה והחולה לא ירגיש כל תסמין – במקרים רבים הקילה מתגלה במהלך של בדיקה שגרתית. יחד עם זאת ישנם גם מקרים בהם תופעה של קילה תהיה מלווה עם תסמינים לא נעימים מסוגים שונים כגון כאבי בטן המתחזקים בעיקר בעת מאמץ, שיעול או התכופפות, נפיחות באזור המפשעה, דקירות חדות באותו אזור ועוד.. מי שחווה את אותם התסמינים, חשוב מאוד שימהר להגיע לבדיקת רופא – מצב של קילה יכול להחמיר, במידה והוא לא מטופל בזמן ולכן, חשוב לא להתעכב ולגשת לקבל את הטיפול המתאים.

פרטים חשובים נוספים על ניתוח קילה
כמו בכל ניתוח אחר, גם בניתוח הזה, חשוב למסור את כל הפרטים הרפואיים הרלוונטיים לרופא המטפל – בחלק מהמקרים להיסטוריה הרפואית של המטופל תהיה השפעה על סוג הניתוח אשר יבוצע. סיכויי ההצלחה של ניתוחי קילה נחשבים גבוהים במיוחד – במידה והם מבוצעים על ידי רופא כירורג מקצועי ומוסמך. כאמור, ברוב המקרים, ההעדפה תהיה לבצע את הניתוח המבוסס על הגישה הלפרוסקופית – העניין הוא שניתוח שכזה ניתן לביצוע רק במקרים בהם הבקע הוא יחסית קטן. גם הניתוח הפתוח הינו ניתוח בעל שיעורי הצלחה גבוהיםרק שבמקרה הזה נדרש זמן החלמה מעט ארוך יותר. בסופו של דבר, המפתח לניתוח קילה אשר יתבצע בצורה הטובה ביותר טמון בבחירת רופא מנתח מקצועי ומנוסה אשר ידע להתאים את הניתוח ולבצע אותו בצורה הטובה ביותר האפשרית.