דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

קילה – הניתוחים וההרדמות

קילה – הניתוחים וההרדמות

ברוב המקרים הטיפול היעיל ביותר בבעיית קילה יבוא לידי ביטוי בניתוח: ישנם שני סוגי ניתוחים עיקריים בהם עושים שימוש למטרה זו, כאשר הרופא המטפל יתאים את הניתוח המתאים ביותר למצבו של המטופל. סוג הניתוח הראשון מבוסס על הגישה הלפרוסקופית – במקרה של ניתוח כזה קיימת חובה לניתוח בהרדמה כללית. הסוג השני הוא ניתוח אשר מבוסס על הגישה הפתוחה – במקרה הזה, ניתן לבחור בין הרדמה כללית להרדמה אזורית – בדרך כלל ההחלטה תתבצע על ידי הרופא המרדים, כאשר המטופל יוכל להביע את דעתו, אבל ההמלצה היא לתת לרופא לקבל את ההחלטה בזמן אמת. בכדי שהליך ההרדמה יתבצע על הצד הטוב ביותר, חשוב מאוד לא להשמיט פרטים מההיסטוריה הרפואית של החולה ועל ידי כך לאפשר לרופא המרדים לבצע את עבודתו בהליך של ניתוח קילה על הצד הטוב ביותר – נערכת פגישה מקדימה עם הרופא המקדים, שם תשאלנה כל השאלות הרלוונטיות וגם יינתן הספר מפורט לגבי הליך ההרדמה.

האם קיימים סיכונים בניתוח קילה?
ניתוחי קילה נחשבים לניתוחים לא ארוכים – הם נמשכים בסביבות השעה. ניתוחים אלו מתאפיינים באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, הם בטוחים לביצוע וסיבוכים שונים מאוד נדירים במקרים האלו. יחד עם זאת, כמו בכל הליך כירורגי אחר, גם במקרה הזה קיימת מידת סיכון אומנם מועטה, אבל היא בכל זאת קיימת – אחד מהסיבוכים הנדירים אשר עלולים לקרות כתוצאה מהניתוח הוא דימום באזור של הניתוח. גם קשיים במתן שתן יכולים להוות את נחלתם של המנותחים – בעיקר בגילאים מבוגרים. החדשות הטובות הן, שגם למקרים כאלו ישנן פתרונות ותוך זמן קצר המנותח יכול לחזור לשגרת חייו. באופן עקרוני ניתוחי קילה הינם נפוצים במיוחד, כך שאם הם מבוצעים על ידי מנתח מקצועי ומנוסה בתחום אין שום סיבה לחשש. כמובן שקיימת חשיבות גבוהה להישמע להוראות הרופא ולבצע אותן במלואן – בכל זאת, המטרה שלו תהיה לאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם בזמן הקצר ביותר האפשרי.

.

כאמור, אם אתם עומדים לקראת ניתוח קילה, 2 הדברים החשובים ביותר אותם חשוב שתעשו זה לבחור בצורה מושכלת את הרופא והדבר הנוסף זה להישמע להוראותיו ולהנחיותיו ולמלא אותן. בסופו של דבר מדובר בניתוח מאוד נפוץ עם רמת סיכון נמוכה מאוד ושיעורי הצלחה גבוהים במיוחד – כך שבהחלט אין מה לחשוש מהתהליך ואפשר עבור אותו בצורה רגועה ושקטה.