דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד

 

מהם סיכוייה של אישה לחלות בסרטן השד

מבין סוגי הסרטן השונים המוכרים בארץ ובעולם, סרטן השד הוא הסוג השכיח ביותר בקרב נשים בארץ ובעולם המערבי בכלל. מספר הנשים המאובחנות כחולות בסרטן השד, למעלה מ-4000 נשים בשנה בישראל, הוא מספר גבוה לפי כל קנה מידה. ההערכות הסטטיסטיות קובעות שאחת מכל 8 נשים בארץ, עלולה לחלות במחלה וככל שמאבחנים את המחלה בשלביה המוקדמים, הסיכויים לריפוי גוברים. הבשורה הטובה עבור נשים שמלגות שהן חלו במחלה, היא שמספר הנשים שמחלימות ממנה עולה בהתמדה, בעיקר בזכות הגילוי המוקדם, הגברת המודעות בקרב הציבור בארץ והן, גם בגלל השיפור בדרכי הטיפול.

בכוחות משותפים מתגברים על הקשיים הנפשיים והפיזיים

הטיפול בנשים שחלו בסרטן השד, מתחלק לשני מישורים. הנפשי והמעשי. אחד, מעניק כוחות נפשיים לחולה ולסביבתה להתמודד עם המחלה, והשני, הוא הטיפול הרפואי המתקדם שהחולה מקבלת במוסד הרפואי היכן שהיא מטופלת. ההתמודדות של נשים עם גילוי המחלה, הוא לגמרי אינדיווידואלי, וכל אישה מקבלת את הבשורה הקשה, בדרך שונה. גילוי של המחלה, בכל שלב, הוא גילוי שישפיע לא רק על האישה, אלא גם על סביבתה הקרובה. בין אם זאת אישה צעירה לא נשואה וללא ילדים, או שמדובר באם ורעיה, המהווה חלק מרכזי במשפחתה, ההתמודדות עם המחלה, משפיעה על החוג המצומצם של המשפחה, אך גם על החוג הרחב, של המשפחה המורחבת, חברים, מקום עבודה ועוד.

כאשר אישה שחלתה בסרטן השד, מקבלת תמיכה מגורמים מקצועיים ומהאנשים הקרובים לה, היא מקבלת כוחות שיעזרו לה, להתמודדות עם הטיפולים השונים. היא מחזקת את עצמה בקרב על סיכויי הריפוי שלה, אך גם מחזקת את סביבתה, ששותפה למלחמתה להבריא ולחזור לחיי השגרה המוכרים.

מה חשוב לדעת על סרטן השד

כעיקרון, כל אישה יכולה לעשות בדיקה עצמית של השד, ע"י משוש של המקום. כאשר מבחינים בגוש, בכל גודל, חובה להתייצב באופן מיידי אצל רופא. במקרים רבים, גם כשמגלים גוש בזמן בדיקה שגרתית, אין זה אומר שמדובר בסרטן השד. לאחר בדיקה יותר מעמיקה של הרופא, הנבדקת נשלחת לבדיקת ממוגרפיה ובמידת הצורך, לביצוע אולטרסאונד של המקום. רק לאחר קביעת מיקום וגודל הגוש, האישה עוברת ביופסיה, שהדגימה שנלקחת ממנה, מועברת למעבדה לקביעה אם מדובר בסרטן, או לא. את הבדיקות מבצע צוות של טכנאי רנטגן ורופאים, מנוסים ומיומנים.

 

לאחר קבלת תוצאות של כל הבדיקות, וניתוח מעמיק של התשובות, יוכל הרופא המומחה, לקבוע אם מדובר בסרטן השד, ואם כן, להחליט על דרך הטיפול הנכונה ביותר. במיוחד כשמדובר בנושא רגיש כמו סרטן השד, מומלץ לקבל דעה נוספת של מומחה, ורק לאחר מכן, לבחור ברופא ובמוסד רפואי בעל מוניטין לתחילת הטיפולים, כולל ניתוח להסרת הגידול. בימינו, ניתן להבריא באופן מלא מסרטן השד, במיוחד אם הוא מתגלה בשלביו המוקדמים ועדיין לא שלח גרורות לאיברים חיוניים.