דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן!

 

בקע  - כאשר הגוף פורץ החוצה ולמה זה קורה?

בקע נוצר כאשר דופן הבטן חלשה ואיברי הבטן פורצים ודוחפים אותה החוצה ועל ידי כך בולטים החוצה.
שמו הנוסף של בקע הוא הרנייה והסיבות להיווצרותו יכולות להיות מולדות, מצב בריאותי לא תקין או ניתוח באזור.
הבקע הנפוץ ביותר הוא בקע מפשעתי אך קיימים סוגים נוספים כמו בקע פמורלי, בקע בצלקת ניתוחית, בקע טבורי ובקע ברום הבטן, בקעים בדופן הבטן עלולים להכיל חלק מהמעי או רקמת שומן והתפתחות סיבוכים במקרה של גילוי מאוחר עלולה להיות בעלת השלכות חמורות.


עירנות חשובה – היה מודע לגופך וגלה את הבקע בהקדם!

כיצד נזהה בקע?
זיהוי הבקע עלול לנבוע האופן אישי בעקבות כאב בזמן שיעול, התרוקנות בשירותים או פעולה הדורשת מאמץ או אפילו בשל תחושה כי "משהו אינו כשורה" , אך ניתן לפספס הרבה פעמים בקעים בשל חוסר מודעות או בעיית תחושה מקומית או כללית.
לרוב הבקע ילווה בגורמי סיכון שונים כמו השמנת יתר או מצב בריאותי לא תקין, אוכלוסייה בעלת  מאפיינים אלה נמצאת בסיכון להתפתחות בקע ועל כן יש צורך במודעות לנושא ועירנות מתמדת.
כאשר האבחנה אינה ודאית ניתן להשתמש באמצעי הדמייה כמו אולטרסאונד ו-CT.

כיצד נטפל בבקע?
לעיתים הטיפול פשוט וניתן לדחוף את האיברים והרקמות שפרצו – פנימה חזרה לתוך הגוף.
הבעייה מתחילה במקרה של סיבוכים -
כאשר לא ניתן להחזיר את הבקע חזרה לגוף, הדבר עלול להתפתח לבצקת, בשל חוסר באספקת דם לאזור הבולט ומשם להגיע אף לנמק! בנוסף עלולה להיות חסימה של המעי, נקב במעי ודלקות שונות. במקרים כאלה האופציה היא לרוב התערבות רפואית ניתוחית.
הניתוח לרוב יתבצע באפשרות פתוחה או לפרוסקופיה הכל בהתאם לגודל הבקע, מיקומו ומצבו הכללי של המטופל.
יש לשים לב – כאשר יש בקע מוכר  שהאדם חי איתו איתו שנים רבות אך לפתע מתעורר כאב חדש ולא מוכר – יש צורך לפנות במהירות לרופא על מנת לבדוק כי אין החמרה של הבקע.

בקע, טפל והיה עירני למניעת סיבוכים!