דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

ניתוח סרטן השד

 

ניתוח במקרים של סרטן השד הוא הטיפול הנפוץ ביותר. לאחר ביצוע הניתוח ניתנים טיפולים משלימים כמו הקרנות למניע חזרת המחלה. קיימים שני סוגי ניתוחים לסרטן השד. ניתוח הסרה חלקית וניתוח הסרה מלאה. ניתוח להסרה חלקית פרושו שהשד אינו נכרת לגמרי אלא רק הגידול והרקמות שסביבו , ניתוח הסרה מלאה משמעו כריתת השד כולו.

מחקרים מראים שאין קשר בין סוג הניתוח המבוצע( הסרה חלקית או הסרה מלאה) לסיכויי ההחלמה ומניעת חזרת המחלה, במיוחד עם נותנים טיפולים משלימים לאחר הניתוח. לכן כיום האופציה הנפוצה יותר היא ניתוח להסרה חלקית.

ניתוח להסרה חלקית

בניתוח להסרה חלקית הרופא יוצר חתך בשד ומוציא פלח מתוך השד באזור הגידול , אם הוצאה זו מספיקה , המנתח יסתפק בזאת, במקרה שיש להוציא עוד הרופא ימשיך בהוצאה לעומק כך שכל הגידול והרקמות שסביבו יוצאו מהגוף. לאחר הניתוח נשלחות הרקמות לבדיקת מעבדה כדי לבדוק האם הן חיוביות כלומר נגועות בגידול או שליליות – אינן נגועות בגידול הסרטני. בדיקה זו חשובה ביותר מכיוון שאם הרקמות אכן חיוביות יש לבצע ניתוח נוסף שישלים את הוצאת הגידול כולל האזור הנגוע שמסביבו. מחקרים מראים שסיכויי חזרת המחלה גדלים במקרים בהם לא בוצע ניתוח משלים לרקמות חיוביות. כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות בדיקת רקמות תוך כדי הניתוח והוצאת כל הגידול במקרה הצורך בניתוח אחד, ללא צורך בניתוח חוזר.

לאחר הניתוח

הניתוח נחשב לניתוח לא מסובך , במקרים מסוימים השד יכול להיות מעוות, תלוי בכמות הרקמות שהוסרה .

הסיכונים הצפויים מהניתוח תלויים בכמות הגוש שהוצא יחד עם הגידול.

ניתוח להסרה מלאה

ניתוח להסרה מלאה מתחיל עם חתך במרכז השד , ממשיך בהסרת מרבית רקמת השד עד להגעה לעצם הבריח, הצלעות והשריר שמאחורי בית השחי. במקרה הצורך יסיר המנתח את בלוטות הלימפה. חשוב לציין שבכל סוגי הניתוחים תתכן הסרה של בלוטות הלימפה או של חלקן בהתאם לתוצאות בדיקה ביופסית. לאחר סגירת החתך נוצרת צלקת שטוחה במקום, כדי למנוע הצטברות נוזלים במקום המנותח מצמידים נקז שמנקז את הנוזלים החוצה.

לאחר הניתוח

חשוב לבצע תרגילי פיזיותרפיה כדי לשמור על יציבה נכונה וזקופה של הדוף ושל הכתפיים וכדי להבטיח מתיחה של הצלקת.