דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

איך מזהים קילה ?

איך מזהים קילה ?

 

על מנת לזהות קילה, נדרשת מודעות עצמית, שתשים לב לשינויים בגופנו במצבים קיצוניים וקריטיים. במקרה של שיעול או התעטשות, או במקרה של פעולה מאומצת הכרוכה בהרמה של משקלים חריגים, או במצבים פיזיים כמו הריון והשמנה, חשוב לשים לב לשינויים ויזואליים בגופנו כמו בליטות מוזרות שלא במקומן, כאבים באזורים רגישים עמו מפשעות, אזור הטבור, או באזור הבטן התחתונה. סימנים אלה בליווי סימפטומים אחרים כמו תחושת לחץ באזור הבטן, כאבים בעת מאמץ כלשהו, בחילות, הקאות וחום, מחייבים בדיקה רפואית אשר תחזק או תאושש את החשד לקילה.

אבחון קילה

מלאכת האבחון של קילה אינו פשוט. על הרופא המאבחן לבצע אבחנה מבדלת ולשלול אפשרות שהכאבים בבטן התחתונה ובאזור המפשעה אינם נובעים מבעיות אחרות כמו: פריצת דיסק בגב התחתון, פגיעה במפרק הירך, דלקת במפרקי האגן, פגיעה בשריר המותן ועוד.  אבחון של בקע מסתמך בעיקר על יכולת האבחון של הרופא הבודק. תרומתם של אמצעי עזר אבחוניים כגון אולטרה סאונד וצילום רנטגן לאחר קבלת זריקה עם חומר ניגודי, היא חלקית. הרופא יערוך בדיקה של החולה במצב של שכיבה ובמצב של עמידה, בחיפוש אחר בליטה. הרופא ינעץ אצבע מעל הבקע ויבקש את החולה להשתעל.

ברוב המקרים לאחר זיהוי הקילה בוודאות הטיפול המומלץ הוא ניתוח כירורגי. יש להעדיף לנתח את הקילה בשלבים המוקדמים וכטיפול מניעתי ולא לאחר שמתפתח מצב חירום של קילה כלוא. ניתוחי קילה נחשבים לניתוחים שכיחים ביותר ואינם כרוכים באשפוז ארוך.

אחד הרופאים והמנתחים הכירורגים למודי הניסיון והידע בנושא הוא פרופ' שלמה ללצוק. פרופ' ללצ'וק הינו רופא כירורגי מומחה בתחום בעיות הקילה לסוגיהן וככזה מבצע ייעוץ מקצועי וניתוחים כירורגיים בשיטות וטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. את ניתוח הקילה יעשה פרופ' ללצ'וק ללא הרדמה כללית, ללא כאבים מיותרים ותפרים מטרידים. תהליך הניתוח קצר יחסית וכך גם ההחלמה. רק במקרים בהם ישנם מחלות רקע למטופל, יישאר המטופל יממה לביצוע פיקוח ומערב שהכל בסדר ולאחר מכן ישוחרר לביתו ויוכל לחזור אט אט לשגרת חייו.