דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם

איך מזהים בקע ?

איך מזהים בקע

בקע  היא תופעה קלינית שכיחה הנובעת מהיווצרות פתח או נקודת חולשה בקיר הבטן. רבים שואלים את עצמם איך מזהים בקע? ראשית חשוב להבין כי בקע יכול לגרום כאבים במפשעה באזור הבטן התחתונה והטבור. קיר הבטן תומך באיברים הפנימיים באמצעות מספר שכבות של רקמות כולל העור, שומן, שרירים ומשטח של רקמת חיבור. חולשה או פתח בנקודה מסוימת לאורך הקיר הזה מאפשרת הידחפות או גלישה של איברי הבטן החוצה והיווצרות בליטה. כול אחד בכול גיל כולל תינוקות, יכול לסבול מבקע. עם זאת, יותר גברים מנשים סובלים מהתופעה הזאת. לרוב בקע אצל תינוקות הוא מולד.

כדי להבין ולדעת איך מזהים בקע חשוב שנדע מהם הגורמים שעלולים להביא ליצירת בקע.  הגורמים ליצירת לחצים חוזרים ונשנים בתוך הבטן ניתן למנות עבודה פיזית הכרוכה בהרמות, דחיפות או משיכות באופן חוזר ונשנה, מחלות ריאות ודרכי הנשימה שגורמות לשיעולים חוזרים ונשנים, עצירות כרונית המחייבת מאמצים חוזרים ונשנים לצורך ריקון המעיים. גורמי סיכון נוספים להתפתחות בקע כוללים מחלות למיניהן בחלל הבטן, היריון והשמנה.

סימנים לזיהוי בקע

לא תמיד בקע כרוך בסימנים לזיהוי. כאשר יש סימני רגישות באזור הבטן התחתונה או במפשעה אשר מוחמרת בעת ביצוע מאמץ. כמו כן עלולה להיווצר בליטה רכה שמופיעה בעיקר במצב של מאמץ או במצב של לחץ תוך בטני מוגבר כמו בעת שיעול או התעטשות. במצב של מנוחה עשויים גם הכאבים וגם הנפיחות להיעלם. במצבים קשים עלול חלק מהמעי להילכד בתוך הבקע ובגלל הלחץ שנוצר על כלי הדם, לפתח נמק. במקרה הזה של בקע כלוא התסמינים והסימנים הקליניים עלולים להיות חמורים יותר ולכלול כאבים חריפים, חום, שיבוש בתפקוד של המערכת העיכול, בחילות והקאות. זהו מצב חירום שמחייב ניתוח לצורך תיקון הבקע ושחרור המעי.

אם זיהיתם סימנים ברורים לבקע או שנבדקתם וזוהו אצלכם סימנים אלו, מוטב לקבל חוות דעת נוספת מפרופ' שלמה ללצ'וק אשר הינו רופא לרפואה כירורגית ומתמחה בטיפול וניתוח של בקעים מכל הסוגים. הטיפול בבקע נעשה כיום בצורה מהירה וקלה. התפתחות הטכנולוגיות והשיטות ברפואה הכירורגית מאפשרים לבצע ניתוחי בקע ללא כאבים, בהרדמה מקומית וללא תפרים מיותרים.

אבחון בקע

במרפאת פרופסור שלמה ללצ'וק נעשים הבדיקות בשנית על מנת לטפל בבקוע בשיטה מהירה ומתקדמת ללא כאבים ותפרים מיותרים והעיקר להחזיר מצב לקדמותו להריאות ואורח חיים יותר בריא.