דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

אבחנה מוקדמת של סרטן השד

אבחנה מוקדמת של סרטן השד

 

הסימן המרכזי המעלה חשד לסרטן שד היא תחושה של גוש בשד, אך קיימים עוד סימנים העשויים להעיד על סרטן השד. אבחנה מוקדמת של סרטן שד תמנע סיבוכים עתידיים ועל כן במקרה של תחושה חריגה ומראה מומלץ מאד לבצע אבחנה מוקדמת של סרטן השד.

לאור המודעות הגדלה והולכת בקרב נשים בעולם ובישראל, ישנה חשיבות גבוהה להקפיד לעבור בדיקות סקר שגרתיות לאבחנה מוקדמת של סרטן השד. מאחר ולא תמיד ניתן לזהות תסמינים וסימנים בולטים לעין במיוחד בשלבים המוקדמים.

כחלק מהבדיקות הראשוניות לאבחנה מוקדמת של סרטן השד ניתן לאתר גושים חריגים בשד בבדיקה עצמית למימוש השד או על ידי רופא נשים או כירורג שד מומחה. כל אישה אמורה להכיר את מבנה השדיים שלה ועל כן כבר בשלבים המוקדמים ניתן יהיה לזהות תופעות חריגות. בבדיקת שד אצל הרופא נבחנים מעבר לרקמת השד גם בלוטות הלימפה בבית השחי והצוואר. הבדיקה מבוצעת בישיבה ובשכיבה. לאחר הבדיקה הידנית יש לבצע בדיקת הדמייה הנקראת ממוגרפיה.

בדיקות לאבחנה מוקדמת של סרטן השד

הבדיקה המרכזית שמעלה את הסיכויים לאבחנה מוקדמת של סרטן השד ומשפרת את סיכויי ההחלמה מהמחלה היא בדיקת ממוגרפיה. הבדיקה מהווה הדמית רנטגן של השד, וכלולה בישראל בסל הבריאות אחת לשנתיים לנשים בגילי 74-50 בסיכון רגיל לסרטן השד, וכן אחת לשנה לנשים בגילי 40 עד 49 בקרב נשים בסיכון משפחתי לסרטן השד. לממוגרפיה מספר בעיות, ובהן שיעור גבוה של תוצאות חיוביות שגויות ובעייתיות בזיהוי גידולים בשד בקרב נשים עם מבנה שד צפוף.

 

בבדיקה חדשנית יותר לאבחנה מוקדמת של סרטן השד המכונה MRI, יש יתרון בכך שאינה מכילה קרינה וניתן באמצעותה לסמן ממצאים חריגים בשד בצילום תלת מימד שמקל את הזיהוי הוודאי באם קיים לסרטן השד וסוגיו.

לאור התפתחות הטכנולוגיות בעולם הרפואה בכלל והאבחון והטיפול בסרטן השד בפרט, ישנם עוד מגוון בדיקות הנעשות לאבחנה מוקדמת של סרטן השד כמו: אולטרה סאונד, סריקת PET, הדמיה מולקולארית, ביופסיה ועוד.

 

למרות כל הבדיקות לאבחנה מוקדמת של סרטן השד, מומלץ לפנות לחוות דעת שנייה כדי לקבל חיזוק או שלילה לאבחנה שניתנה. חוות דעת שנייה חשובה לאבחון הפתולוגי והן לגבי סוג הטיפול המותאם. אחד הרופאים המומחים בנושא ולהם ניסיון רב שנים בתחום, הוא פרופסור שלמה ללצ'וק.

פרופסור שלמה ללצ'וק הינו מנתח כירורג בעל רקורד וניסיון מוכח למעלה מ-35 שנה ומתמחה בטיפול ובאבחנה מוקדמת של סרטן השד. בניסיונו העשיר, פיתח פרופסור שלמה ללצ'וק מכשיר אבחון המונע ניתוחי סרטן השד מיותרים. חשוב לציין גם כי אבחנה מוקדמת של סרטן השד בקרב נשים, לרוב ניתן להחלמה. וגם הניתוח כיום נעשה בשיטות טכנולוגיות ללא תפרים מיותרים וכו'. אם אתן אובחנתם או שנבדקתם ואתן חוששות להתפתחות סרטן שד, פרופסור שלמה ללצ'וק ישמח להעניק לכן ייעוץ טלפוני נוסף וביחד אתכן יוחלט על דרכי הטיפול הטובים ביותר להשגת התוצאה המתבקשת ולהחלמה מהירה.

 

אבחנה מוקדמת של סרטן השד