דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד

האם יש קשר בין ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד

 

בעולם של מודעות רבה לגופנו ובעיקר לאסתטיקה הנשית, נשים רבות מגלות עניין בניתוח להגדלת החזה. יחד עם זאת, נשים רבות נמנעות או חוששות מלבצע זאת בגלל שהן נוטות לחשוב שיש קשר ישיר בין ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד. הן גם נוטות לחשוב כי השתל עצמו שעשוי לרוב מסיליקון משפיע על התפתחות סרטן השד. על פי דעת רוב החוקרים ובעקבות מחקרים רבים שנעשו בתחום נמצא כי השתלת סיליקון להגדלת שדיים אינו מעלה את הסיכון לחלות בסרטן השד אם כי ישנו סיכוי קלוש ביותר להתפתחות סרטן שד נדיר.

שימוש בסיליקון בהגדלת חזה

לפני מספר שנים רב, החלו להשתמש בסיליקון להשתלות בניתוחי הגדלת חזה. החשד שעלה על ידי ארגון המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA, בדבר החדרת מעטפת סיליקון קשיח מלא במי  מלח פיזיולוגיים בניתוחים להגדלת חזה, אסר את השימוש לכך. אך במקביל החלו במחקרים למציאת פתרונות לשיפור השתלים מבחינה בריאותית.  לאחר מחקרים רבים הצליחו המדענים לפתח שתלי סיליקון במעטפת עבה אשר מכילה סיליקון ג'ל והם אלה שכיום מושלים בניתוחים להגדלת חזה. והכי חשוב, הם בטוחים ומעניקים תחושה ומראה טבעי לחלוטין.

 

לאור המחקרים הרבים שנעשו ומציאת פתרונות אפקטיביים וכאלה שאינם מזיקים לגוף מבחינה בריאותית, נשלל למעשה החשד לקשר בין ניתוח להגדלת שדיים וסרטן השד. אם כי בעולם הרפואה המודרנית, כל הזמן נבדקים תהליכים וניתוחים כאלה ואחרים על מנת להפחית כל סיכון אפשרי ולמנוע מצבים בלתי הפיכים. בכל מקרה וכאשר נשים מחליטות לבצע ניתוח להגדלת השדיים, יש לפני צורך להיוועץ עם הרופא המתמחה בנושא על מנת שיסביר להן את כל מה שכרוך בניתוח להגדלת השדיים ועל הסיכונים האפשריים הטמונים בניתוח עצמו. זאת על מנת להעניק לנשים אלו את כל המידע הנדרש ולקחת בחשבון כל תסריט עתידי אפשרי.

 

זאת ועוד, חשוב לציין כי ללא קשר לניתוח הגדלת שדיים, חובה על כל אישה להיבדק תקופתית  על ידי כירורג שד על מנת לשלול גידולים כאלה ואחרים. כיום לאור התפתחות הרפואה בכלל וטיפול בסרטן השד בפרט, ניתן לטפל במחלה שכיחה זו ביתר קלות וככל שנקדים לטפל כך ייטב יותר. הסטטיסטיקה קובעת כי יותר מ-80% מקרב נשים שחלו בסרטן השד, רובן החלימו. וכפי שכבר ידוע הקשר בין ניתוח להגדלת שדיים וסרטן השד, קלוש ביותר. ייעוץ נכון והכוונה, יפיק עבור כל אישה את השגת המטרה ללא חשש ולחיים בריאים יותר.

 

ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד