דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול

בקע טבורי דרכי טיפול

בקע טבורי דרכי טיפול

בקע טבורי הוא מצב שבו קרום הבטן ואיבריו הפנימיים זזים ממקומם הטבעי, עוברים דרך נקודה חלשה בדופן הבטן באזור הטבור ויוצרים שק בולט שנקרא "שק השבר". ההיחלשות של דופן הבטן יכולה להיות מולדת ולבוא לידי ביטוי מיד לאחר הלידה או להיות נרכשת.

כיצד נוצר בקע טבורי?

בקע טבורי מולד נגרם בגלל התאחות לא תקינה של אזור הטבור לאחר נשירת חבל הטבור. לעומתו, בקע טבורי נרכש מופיע בדרך כלל בגיל מבוגר יותר. יש הקושרים את הבקע הנרכש למאמץ גופני פתאומי, אך העדויות לא מוכחות באופן חד משמעי. אם חלק מהמעי נכלא בשק השבר ,יש לנתח מיד את הבקע. שאם לא כן, המעי הכלוא עלול לעבור נמק, וזהו מצב מסכן חיים. אם הבקע אינו כלוא, מדובר במצב לא מסוכן שניתן לחיות איתו. עם זאת יש לזכור שבקע לא כלוא עלול להפוך בבת אחת לבקע כלוא, ולכן רצוי לנתח את הבקע בעוד מועד. בקע טבורי שלא טופל עלול לתפוח במהלך החיים ולהגיע לממדים ענקיים. רוב האנשים מבקשים לעשות את הניתוח ברגע שהבקע הטבורי מכאיב להם או מציק ומפריע. אחרים מבקשים לעשות את הניתוח מסיבות אסתטיות, כדי להעלים את הבליטה בדופן הבטן.

דרכי הטיפול בבקע טבורי

ישנם מספר דרכי טיפול בבקע טבורי. אצל ילדים קטנים, רוב הבקעים הטבוריים נסגרים באופן טבעי בלי ניתוח. למרות זאת, ילד קטן שיש לו בקע טבורי צריך להיבדק על ידי כירורג . העלמת בקע טבורי אצל ילדים מעל גיל 6 אפשרית רק באמצעות ניתוח. לגוף אין יכולת לתקן את המצב הזה, וגם לא קיים טיפול תרופתי.

חגורות בטן שקיימות בשוק יכולות לתת תמיכה למקום הבקע. אך החגורה מומלצת רק לחולים שבגלל מחלות רקע אחרות, אסור לנתחם לתיקון הבקע.

ניתוח לתיקון בקע טבורי אינו דחוף, אלא אם כן קיים מצב של כליאה, לכן ניתן לתכנן את הניתוח למועד מתאים. עם זאת, מומלץ לא לדחות את הניתוח זמן רב, כדי למנוע החמרה והיווצרות כליאת בקע.

בכל מקרה של בקע טבורי וזיהוי מהו בקע יש לקבל ייעוץ כירורגי מרופא המתמחה בנושא ולו ניסיון רב בתחום.

פרופ' שלמה ללצ'וק הינו מנתח כירורג המתמחה בטיפולי בקע בכלל וטבורי בפרט. לאור ניסיונו רב השנים, הכניס פרופ' שלמה ללצ'וק שיטות ניתוח וטיפול טכנולוגי מהמתקדמים בעולם. בשיטות אלו ניתן לטפל בחולה ללא הרדמה כללית וללא תפרים מטרידים. הניתוח מתבצע תוך זמן קצר של רבע שעה והתאוששות קצרה והחולה משוחרר לביתו ללא אשפוז ובהתאם למצבו הבריאותי הכללי. לכל סובל מבקע טבורי תותאם השיטה והפתרון המתאים ביותר על מנת לטפל בבעיה ולהמשך חיים בריאים ותקינים.