דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול

סרטן השד - דרכי טיפול ואודות ניתוח סרטן השד

סרטן השד - גילוי מוקדם דרכי טיפול ואודות הניתוח

אחת המחלות השכיחות ביותר אצל נשים בחתכי גיל שונים הוא סרטן השד. אם כי ישנם ממצאים בהם נתגלה סרטן השד גם אצל גברים. השדיים אצל נשים עוברים שינויים רבים במהלך החיים כתוצאה משינויים הורמונליים במהלך המחזור החודשי, הריון, הנקה, גיל המעבר ושינויים במשקל הגוף. ברוב המקרים יהיו אלו שינויים שפירים  אך בכל מקרה חייבים לדווח עליהם מיד לרופא, ולעמוד על כך שיבדקו בצורה יסודית לשלול את תופעת המחלה.

סימנים מוקדמים לגילוי סרטן שד

אם נבדקתם על ידי רופא ו/או נשלחתם לבדיקות נוספות במכון דימות וביצעתם בדיקות כמו ממוגרפיה ואולטרה סאונד שהעלו חשד להיווצרות המחלה, חשוב לפנות לכירורג מנתח סרטן שד בעל ניסיון שידע לאמת או לאושש את הממצאים ולהמליץ על דרכי טיפול אפקטיביים לריפוי המחלה.

ישנם סימנים רבים שעלולים להחשיד שינויים בהיווצרות סרטן השד ועל כן יש לשים לב אליהם:

שינויים בגודל השד , הופעת גוש או התעבות על השד או בבית השחי המורגש בצורה שונה ממבנה השד הרגיל, כיווץ או היווצרות שקעים על העור באזור השד, הופעת נפיחות בבית השחי או סביב עצם הבריח, קילוף עור על הפטמה, נסיגת הפטמה, התעבות או הפרשה דמית מהפטמה, אדמומיות, התנפחות ורידים וכאבים מתמשכים. אלה מחייבים בדיקת רופא מומחה וסדרת בדיקות נוספות.

דרכי הטיפול בסרטן השד

בהתאם לממצאים ניתן יהיה להחליט על דרכי טיפול. הסטטיסטיקה קובעת כי ב-80% מהמקרים הממצאים לא יעידו על היווצרות סרטן השד ורק 20% הינם בעלי סרטן שד. במקרים אלה יבחנו שוב נתונים כמו גודל הגידול, מצב בלוטות הלימפה ומצבה הבריאותי של המטופלת, אופי הגידול וכו'. אלה יסייעו בקבלת החלטה על סוג הניתוח והמשך הטיפול לפי המצב לאחר הטיפול.

ניתוח סרטן השד

אחד הרופאים בעלי הניסיון והידע המקצועי לטיפול בסרטן השד, הינו פרופ' שלמה ללצ'וק, רופא כירורג מנתח מומחה לסרטן השד למעלה מ-35 שנה. כאחד המומחים בעניין, ישמח פרופ' שלמה ללצ'וק להעניק ייעוץ מקצועי ובדיקות נוספות שיסייעו בקבלת החלטה ודרכי טיפול לאלה שאובן לגביהם סרטן שד.

כיום, לאור השיפורים הטכנולוגיים והתפתחות המדע ברפואה בכלל ובסרטן השד בפרט, ניתן לבצע ניתוחים להסרת הגידולים בצורה ממוקדת ללא תפרים מיותרים והחלמה קצרה. במצבים של כריתת השד או חלקו ניתן לבצע תוך כידי הניתוח להסרת סרטן השד גם ניתוחי שחזור בצורה מקצועית ואסתטית.

אם התגלה אצלכן גוש החשוד כסרטן השד, פרופ' שלמה ללצ'וק יסייע לכן ויעניק לכן ייעוץ וחוות דעת מקצועית נוספת לבדיקת חלופות ודרכי טיפול אפקטיביים לחיסול והסרת סרטן השד ולחיים בריאים ומאושרים. עם זאת, מומלץ להיבדק מעת לעת ולשים לב לכל שינוי שחל בשד. ככל שהגילוי לסרטן השד מוקדם יותר וקטן יותר כך עולים סיכויי ההחלמה והתגברות על המחלה.

 

סרטן השד