דלג לתוכן המרכזי
050-6421661

סרטן המעי הגס


אובחנת? חשד לסרטן המעי? לא חייבים לנתח!
פרופסור שלמה ללצ'וק - מנתח (כירורג), מומחה בינ"ל בתחום סרטן המעי מציע פתרון ללא ניתוח לחלק מחולי סרטן המעי הגס!
חייג לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום עם פרופ' שלמה ללצו'ק - 050-6421661

דע, רב הגידולים במעי הגס הם פוליפים שפירים (לא סרטניים) ואת רובם ניתן לכרות ללא ניתוח בעזרת הקולונוסקופ.
כאשר הגידול נתגלה בשלביו הראשונים רב החולים יבריאו. הנתוחים מאוד שכיחים וההחלמה בדר"כ מלאה, ללא פגיעה באיכות החיים.
לכן, חשוב להתאים לכל חולה את הפתרון הטיפולי המתאים לו ביותר.

לפני קבלת ההחלטה על אופן הטיפול בוא לשמוע דעה נוספת מפרופסור מנהל מחלקה לשעבר
התקשר ל-050-6421661

*עלות ההתייעצות ממומנת על ידי הביטוחים הרפואיים, וממומנת ברובה על ידי הביטוחים המשלימים של קופות החולים.

מערכת העיכול שמתחילה מהפה ומסתיימת בפי הטבעת, היא מקור לבעיות רבות ומורכבות הכוללות: דלקות (קרוהן, קוליטיס, וכו') גידולים, ובמיוחד של המעי הגס אבל גם של הושט, הקיבה והמעי הדק, מחלת סעיפים ששכיחה במיוחד במעי הגס ועוד.
גידולי המעי-הגס הם הגידולים הנפוצים ביותר באוכלוסיה המערבית. שכיחותם בגברים ובנשים זהה. הניסיון הניתוחי בטיפול בגידולים אלו הינו רחב מאוד. במחלקתי נוהגים לבצע כ-250 ניתוחים מסוג זה בשנה.

לרב גידולים אלו אינם מלווים בסימנים מקדימים והגילוי הוא לרוב בשלבים מתקדמים לכן חשוב להיות ער לסימנים כגון חולשה, אנמיה, כאבי בטן, שינוי בהרגלי יציאות ועוד. רוב הגידולים יתחילו כפוליפים (בליטות כעין כרובית בדופן הפנימי של המעי) שלב שבו ניתן להסירם בקלות יחסית ללא צורך בניתוח המחייב פתיחת בטן אלא בעזרת אנדוסקופיה (החדרת צינור לפי-הטבעת) שמבוצעת על ידי רופא גסטרו. לכן מומלץ לאחר גיל 50, או כאשר יש חשד, לבצע בדיקות יזומות ואם אכן נמצע פוליפ יש למצות טיפול אנדוסקופי לפני שנפנה לטיפול ניתוחי.

בכ-15% מהחולים בסרטן המעי הגס מתגלה המחלה עקב חסימת המעי. במקרים אלו עומדות בפני הרופא מספר אפשריות טיפול ניתוחי, המחייבות בין שניים לשלושה ניתוחים או ניתוח אחד גדול. על מנת למנוע ניתוחים דחופים כאלה המלווים בסיבוכים קשים, פיתחתי יחד עם פרופ' רטן (גסטרו אינטרולוג) הליך אנדוסקופי לשחרור החסימה החריפה והכנת החולה לניתוח יחיד. פיתוח זה פורסם בהרחבה בספרות המקצועית והיווה בסיס לפיתוח תותב מיוחד וכיום זוהי הפעולה המועדפת בטיפול הראשוני בחסימות המעי הגס.

ברוב הניתוחים משיקים (מחברים) את קצות המעי לאחר הסרת הגידול בכדי לשמר אורך חיים רגיל ככל האפשר. השיטה המקובלת היא על ידי שימוש במכלבים (סיכות) שנשארים בגוף ועלולים להפריע לבדיקות כגון סי-טי ונמ"ר. בחיפוש אחר חלופה שאינה נשארת בגוף, הייתי שותף בפיתוח בחברת ניטי של מכלב שנפלט מהגוף, ולכן לא גורם לכל הפרעות.

במסגרת פיתוח המכשיר לביצוע השקות, ניתחתי בארה"ב, אירופה, דרום קוריאה, סין, הודו ועוד.
ישנן מחלות נוספות של מערכת העיכול אשר בדרך כלל מחייבות פיתרון ניתוחי. במהלך עבודתי הייתי הראשון בעולם שטיפל בנקבים במעי הגס התחתון באופן שמרני ללא ניתוח. גם חדשנות זו זכתה לפרסום רחב בספרות העולמית.

לצערנו לפעמים מתגלים הגידולים מאוחר מדי ולאחר שהגידול התפזר לאיברים נוספים, במקרים אלו חשוב לשקול בזהירות אם יש מקום לניתוח.

איחולי בריאות ורפואה שלמה, ובהצלחה בהמשך הדרך.

ייעוץ לטיפול וניתוח סרטן המעי הגס | סרטן מעי גס | פוליפ המעי הגס | בדיקת סרטן המעי הגס | סרטן בפי הטבעת

סרטן המעי הגס