דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

בקע - קילה - שבר - הרניה

בקע הוא פגם בדופן הבטן, דרכו חלק מאיברי הבטן יבלוט/יגלוש החוצה מחלל הבטן. 

בקע יכול להיות בטבור, במפשעה, במותן, בצלקת או בסרעפת, ואז חלק מאיברי הבטן יפרוץ/יגלוש אל בית החזה ועוד. 

לרוב לא חייבים לנתח, אבל כדאי לנתח היות והפגם לא יעלם, אלא להיפך - הוא ילך יגדל עם הזמן, היות והלחץ בתוך הבטן יותר גבוה מהלחץ במחוץ לבטן. 

בתחילה, יהיה מדובר בחולה עם בקע, ובעתיד יהיה מדובר ב"בקע עם חולה". 

הבקע עלול להגיע למימדים ענקיים, ואז זו בעיה לא קלה לפתרון.

לדוכמה: בתמונה המצורפת, מדובר בבקע בצלקת ניתוחית שהוזנח 30 שנה, והפך את האישה לאדם שנראה כאילו היא בהריון תמידי!

במקרים כאלו קשה להחזיר את תוכן הבקע חזרה לבטן, בגלל גודלו העצום, כמו כן, יש עודפי דופן בטן ענקיים. במקרה זה הוצע לחולה לשתף גם מנתח פלסטי, כך שהבקע יתוקן ועודף השומן והעור נכרתו, ודופן הבטן חזר להיראות כרגיל, כלומר - 
תוצאה טובה הושגה בגלל שיתוף פעולה של המנתח עם הפלסטיקאי. 

בעי נוספת היא עאבים שמטרידים מי פחות ומי יותר, והבעיה הקשה היא כליאה של דופן הבקע, דבר שיכול להוביל לנמק של המעיר הכלוא, או נמק של השתלה או של שלפוחית השתן וכו', ולכן כדאי לנתח.

במקרה ונמצא בקע קטן מאד בבדיקת על-קול (אולטרסאונד), הניתוח אינו חובה ויש מקום לעקוב אחריו בעזרת בדיקות על-קוליות ולראות את קצב גדילתו.

לרוב, הנתוח לא מחייב הרדמה כללית, וניתן לבצעו גם ללא תפרים. 

לעיתים ניתן לחזור הביתה עוד באותו ערב של הניתוח. 

 

פרופ' ש. ללצ'וק