דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב
סרטן השד

סרטן שד - גילוי מוקדם

סרטן שד - דרכים לגילוי מוקדם

סרטן שד הינה תופעה שכיחה ההולכת וגדלה בקרב אוכלוסיית הנשים אך לא תמיד. בשנים האחרונות נמצא כי גם בקרב גברים סרטן שד יכול להיות. מיעוט יחסית קטן מהחולות מאובחנות בשלב הטרום-סרטני מה שמכונה לא חודרני, ואצלן סיכויי הריפוי גבוהים מאד. גם בשלב החודרני, ככל שהגידול מאובחן בגודל קטן יותר וללא חדירה לבלוטות או כלי דם, סיכויי הריפוי גבוהים יותר. מכאן החשיבות הגדולה של אבחון מוקדם.

טיפול בסרטן השד

הטיפול בסרטן שד נקבע לפי מצב המחלה  בתהליך האבחון יבדקו גודל הגוש, פיזור לבלוטות, גרורות באברים אחרים. כל פי נותנים אלו והמאפיינים הביולוגיים והגנטיים של המטופל/ת מסייעים בקביעת הטיפולים המתאימים באופן אישי לכל חולה. בתהליך הבדיקה והאבחון נלקחת דגימה אשר נשלחת לבדיקת ביופסיה ובה גם בודקים איזה סוג טיפול יכול לסייע כמו החדרת הורמונים, תרופות ביולוגיות ומה מידת ההשפעה ואם בכלל ניתן לתת את הטיפולים.

לאחר האבחון הראשוני סרטן השד מתבצעת בדיקה גנטית הנותנת מידע האם חולות בשלב זה יכולות להסתפק בטיפול ניתוחי בלבד או שיש צורך להוסיף גם טיפול מונע בכימותרפיה. הטיפול היעיל ביותר הינו הטיפול הניתוחי. ניתן לבצע כריתה מלאה של השד או רק של החלק בו נמצא הגידול. כריתה חלקית מחייבת הוספת קרינה כדי להפחית את הסיכויים להישנות מקומית של הגידול באזור הניתוח. בזמן הניתוח מוציאים בלוטה אחת במבוא בית השחי כדי לקבוע האם היה פיזור לבלוטות. קיום פיזור של תאי גידול לבלוטות הלימפה מצביע על סיכוי גבוה יותר להישנות המחלה ומחייב הוספת כימותרפיה לטיפול הניתוחי. אצל נשים עם גידולים גדולים, הכימותרפיה תינתן לפני הניתוח כדי להקטין את הגידול ולאפשר ניתוח טוב יותר.

מידע נוסף לטיפול בסרטן השד

כאשר יש גרורות של סרטן שד באיבר אחר בגוף המשמעות הינה שתאי סרטן שד נכנסו לדם ויכולים להופיע בכל מקום בגוף: בלוטות, ריאות, כבד, עצמות, מוח ועוד. במצב כזה יותר מקיף ולא רק מקומי. תהליך הטיפול כולל כימותרפיה, טיפול הורמונלי, טיפולים בתרופות ביולוגיות, טיפולים אימונולוגיים וטיפולים אחרים.

בכל ממצא חשוד בבדיקות התקופתיות בעזרת ממוגרפיה ואולטרא סאונד ניתן לבוק אם קיים חשד לסרטן שד. פרופ' שלמה ללצ'וק הינו מומחה בכירורגיה גללית הכוללת ניתוח סרטן שד, קילה, ואבנים בכיס מרה. כחלק מהתמחותו וניסיונו העשיר בתחום מבצע בדיקה וייעוץ יסודי בטרם תתקבל החלטה משותפת לטיפול וסוג הטיפול ביחד עם המטופל/ת.

רוב הנשים שהתגלה אצלם סרטן השד מחלימות! הניתוח להסרת הגידול הסרטני זוכה להצלחה בגלל השיטות הטכנולוגיות המתפתחות כל העת. בשיטות החדשות נעשים ניתוחים ללא שימוש בתפרים והניתוח עצמו אינו גורם לעיוות השד. ניתוח סרטן השד אין סיכונים וכל התהליך מהיר קצר וללא צלקות מיותרות. עם זאת ולמרות הניתוח חשוב להבין כי הסיכוי להבריא תלוי בגודל הגידול, מצב בלוטות הלימפה, אופיו הביולוגי ופרמטרים נוספים.

הנכם מוזמנים/ות להיוועץ בפרופ' שלמה ללצ'וק שיעריך מחדש ובאופן יסודי את החשד לסרטן שד, ובכל מקרה ביחד עם המטופל תיקבע דרך הטיפול תוך התאמה מדויקת למצב הגידול אופיו ומצב כללי של המטופל/ת.