דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

הרניה – מה חשוב לדעת?

הרניה – מה חשוב לדעת?

הרניה (בקע) נגרם כתוצאה מחולשה של דופן הבטן – החולשה גורמת לרקמה או לאיבר אחר לבלוט דרך פתח במקום. הרניה הוא מצב רפואי לא נעים, הטומן בחובו מגוון סימפטומים לא נעימים ובין היתר: כאבים, תחושת אי נוחות, בחילות, הקאות ובמקרים קיצוניים, גם תחושה של חנק – יש לשים לב לכך שבמקרים נדירים, מצב של בקע עלול אף לסכן את חייו של הסובל ממנו. כך יוצא שמי שסובל מבעיה של הרניה, חייב לעשות מעשה ולפנות לקבלת טיפול מתאים – הזנחת המצב, עלולה להחמיר את המצב. כך שאם אתם סובלים מהרניה, חשוב מאוד שלא תמתינו עד לקבלת הטיפול או תזניחו את המצב – באמצעות ניתוח אשר יתבצע על ידי רופא מקצועי ומנוסה בתחום, תוכלו להשאיר את הבעיה הרפואית הזאת מאחוריכם ולוודא שהתסמינים הקשים שלה לא יהוו את נחלתכם עוד.

סוגים שונים של הרניה
ישנם סוגים שונים של הרניה (בקע) שחשוב לדעת להבדיל ביניהם בין היתר: בקע מפשעתי – אשר נחשב לסוג הבקע הנפוץ ביותר מבין כל סוגי הבקעים. סוגים נוספים: בקע טבורי, אשר מופיע באזור הטבור, בקע אפיגסטרי – בקע שמופיע מעל הטבור ובקע פמורלי אשר מופיע בתחילת הירך. חשוב לציין שישנם סוגים נוספים של בקעים, אבל הם נחשבים לנדירים יחסית – הדרך היחידה לדעת על קיומם, היא על ידי פנייה לרופא מקצועי אשר ברשותו יהיו הכלים לאבחן את הבעיה וכמובן, גם להציע פתרון מתאים.

אבחון הרניה והטיפול המתאים
קיימת חשיבות גבוהה להכיר את הסימפטומים השונים אשר יכולים להעיד על קיומה של הרניה – כאשר, החשיבות הגבוהה ביותר היא לזהות את הבליטה – את הבליטה ניתן להרגיש בעיקר בשעת מאמץ.
גם תחושת כאב לא ברורה בדופן הבטן, מצריכה פנייה לכירורג מומחה ומקצועי בתחום זה - מומחה שכזה ידע לזהות את הבעיה ולהציע את הטיפול המתאים. חשוב לציין, שלא תמיד מתאפשר לזהות את הבליטה – בעיקר בשלביה הראשונים, מהסיבה הזאת, חשוב לשים לב לכל תסמין אשר יכול להיראות כחשוד ולפנות לרופא בעת הצורך. 

הרניה, היא בעיה אשר עלולה לפגוע ברמת החיים של הסובלים ממנה, התסמינים שלהם הם לא נעימים ולא נוחים – מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לטפל בבעיה כמה שיותר מהר.