דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

אבנים בכיס המרה – התסמינים והטיפול בבעיה

אבנים בכיס המרה מתפתחים ממשקעים מסוימים אשר עם הזמן הם הופכים לאבנים. ברוב המקרים, מדובר באבנים אשר נוצרות כתוצאה מכולסטרול – יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון, שמצב זה אינו מעיד בהכרח על רמת כולסטרול בדם, ישנם אנשים רבים אשר סובלים מבעיה של אבנים בכיס מרה ואין להם בעיית כולסטרול. הדרך הטובה ביותר לזהות את אותם האבנים בכיס המרה, היא באמצעות פנייה לרופא אשר יבצע אולטרסאונד בטן. מדובר בבדיקה פשוטה ומהירה, אשר איננה טומנת בחובה כאב או תופעות לוואי מסוגים כאלו ואחרים. כמובן שבכדי לפנות לרופא ולאפשר לו לאבחן את הבעיה, מומלץ להכיר בשלב הראשון, את התסמינים אשר מהווים את נחלתם של אנשים אשר סובלים מאבנים בכיס מרה. 

הסיבוכים של אבנים בכיס המרה
ישנם מצבים בהם המצב של אבנים בכיס המרה מחמיר ומסתבך ועלול להוביל למחלות ולסימפטומים קשים ומסוכנים ובין היתר: כאבים חריפים שאינם עוברים לאורך זמן בצד ימין בחלקה העליון של הבטן. דלקת בכיס המרה. צהבת וזיהומים שונים בכבד. תחושה של עווית בכיס המרה (באה לידי ביטוי בהתקפים) ועוד.. במקרים קיצוניים אבנים בכיס המרה, מהווה מצב אשר עלול לגרום לסבוכים אשר מסכנים את החיים של הסובלים מהם ולכן, חשוב להיות ערים למצב הזה ולמנוע אותם בשלב מוקדם – הפתרון יהיה בדרך כלל כריתה של כיס המרה. בגלל הסיבוכים, חשוב מאוד לעשות מעשה ולפנות לרופא כבר בשלבים מוקדמים של המצב הרפואי המדובר ועל ידי כך למנוע סיבוכים.   

איך מטפלים באבנים בכיס מרה?
הטיפול באבנים בכיס המרה, ברוב המקרים, יבוא לידי ביטוי באמצעות כריתה של כיס המרה. הכריתה מתבצעת באמצעות הליך ניתוחי – ישנם מספר סוגי ניתוחים בהם נהוג לעשות שימוש בכדי לכרות את כיס המרה. ברוב המקרים, הניתוח אשר יתבצע יהיה ניתוח לפרוסקופי – ניתוח אשר  טומן בחובו מינימום של פולשניות. מדובר בניתוח פשוט ומהיר הטומן בחובו החלמה קצרה ומהירה – הניתוח טומן בחובו מינימום של חתכים או צלקות. מהסיבה הזאת, אם אתם זקוקים לניתוח אבנים בכיס מרה, חשוב מאוד שתבחרו בקפידה את הרופא אשר יבצע את הניתוח ותוודאו שמדובר ברופא מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בביצוע ניתוחים לפרוסקופיים.