דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

קילה – הניתוחים וההרדמות

קילה – הניתוחים וההרדמות

ברוב המקרים הטיפול היעיל ביותר בבעיית קילה יבוא לידי ביטוי בניתוח: ישנם שני סוגי ניתוחים עיקריים בהם עושים שימוש למטרה זו, כאשר הרופא המטפל יתאים את הניתוח המתאים ביותר למצבו של המטופל. סוג הניתוח הראשון מבוסס על הגישה הלפרוסקופית – במקרה של ניתוח כזה קיימת חובה לניתוח בהרדמה כללית. הסוג השני הוא ניתוח אשר מבוסס על הגישה הפתוחה – במקרה הזה, ניתן לבחור בין הרדמה כללית להרדמה אזורית – בדרך כלל ההחלטה תתבצע על ידי הרופא המרדים, כאשר המטופל יוכל להביע את דעתו, אבל ההמלצה היא לתת לרופא לקבל את ההחלטה בזמן אמת. בכדי שהליך ההרדמה יתבצע על הצד הטוב ביותר, חשוב מאוד לא להשמיט פרטים מההיסטוריה הרפואית של החולה ועל ידי כך לאפשר לרופא המרדים לבצע את עבודתו בהליך של ניתוח קילה על הצד הטוב ביותר – נערכת פגישה מקדימה עם הרופא המקדים, שם תשאלנה כל השאלות הרלוונטיות וגם יינתן הספר מפורט לגבי הליך ההרדמה.

האם קיימים סיכונים בניתוח קילה?
ניתוחי קילה נחשבים לניתוחים לא ארוכים – הם נמשכים בסביבות השעה. ניתוחים אלו מתאפיינים באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, הם בטוחים לביצוע וסיבוכים שונים מאוד נדירים במקרים האלו. יחד עם זאת, כמו בכל הליך כירורגי אחר, גם במקרה הזה קיימת מידת סיכון אומנם מועטה, אבל היא בכל זאת קיימת – אחד מהסיבוכים הנדירים אשר עלולים לקרות כתוצאה מהניתוח הוא דימום באזור של הניתוח. גם קשיים במתן שתן יכולים להוות את נחלתם של המנותחים – בעיקר בגילאים מבוגרים. החדשות הטובות הן, שגם למקרים כאלו ישנן פתרונות ותוך זמן קצר המנותח יכול לחזור לשגרת חייו. באופן עקרוני ניתוחי קילה הינם נפוצים במיוחד, כך שאם הם מבוצעים על ידי מנתח מקצועי ומנוסה בתחום אין שום סיבה לחשש. כמובן שקיימת חשיבות גבוהה להישמע להוראות הרופא ולבצע אותן במלואן – בכל זאת, המטרה שלו תהיה לאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם בזמן הקצר ביותר האפשרי.

.

כאמור, אם אתם עומדים לקראת ניתוח קילה, 2 הדברים החשובים ביותר אותם חשוב שתעשו זה לבחור בצורה מושכלת את הרופא והדבר הנוסף זה להישמע להוראותיו ולהנחיותיו ולמלא אותן. בסופו של דבר מדובר בניתוח מאוד נפוץ עם רמת סיכון נמוכה מאוד ושיעורי הצלחה גבוהים במיוחד – כך שבהחלט אין מה לחשוש מהתהליך ואפשר עבור אותו בצורה רגועה ושקטה.