דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת

ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת –

ניתוח סרטן השד לא רק מהפן הרפואי -

ניתוח סרטן השד הוא ניתוח הכולל בתוכו מורכבויות רבות. כל אדם, ובדרך כלל אישה, התמודדת עם סרטן השד, חוששת מהרגע בו יבוצע הניתוח ויכרתו שד אחד או את שניהם. ניתוח סרטן השד מעלה חששות מהפן הרפואי אך גם מהפן הקוסמטי, המיני והאישי. אין ספק כי ניתוח סרטן השד הוא אפשרות מלחיצה עבור רבות המתמודדות עם המחלה. אך יש בשורה טובה עבור אותן חולים וחולות בסרטן השד. מהי?

ניתוח סרטן השד  - כריתה מלאה תמיד?

ניתוח סרטן השד בימינו מאופיין בכך שהוא פחות אגרסיבי משנים קודמות. בעבר היה נהוג לכרות כריתה מלאה של השד על מנת למנוע פיזור גרורות בהקדם האפשרי. כיום עם התפתחות הרפואה, ניתוח סרטן השד מבוצע בצורה הדרגתית. ניתן לחלק את ניתוח סרטן השד לשניים:

  • ניתוח רדיקלי – הסרת כל השד
  • ניתוח הסרת רבע מהשד – ניתוח זה יכלול טיפול תומך כדוגמת הקרנות מקומיות.

היתרונות והחסרונות מורכבים. המצדדים באפשרות של ניתוח סרטן שד באופן מלא (השארת שרירי החזה) טוענים כי הישנות מקרי הסרטן פוחתת וכך גם פיזור הגרורות בגוף. לעומתם המצדדיפ בניתוח סרטן שד חלקי טוענים כי רבים המקרים הם ניתן לחוס על השד ולכרות רק חלק ממנו, לא סיכון ולעיתים אף ללא הבדל בתוצאות לעומת ניתוח סרטן שד מלאה.
יש לציין כי ניתוח סרטן השד באופן חלקי אפשרי במקרים בהם הסרטן מסווג כדרגה 1 ו-2 ולא כאשר מדובר בסרטן דרגה 3.

ניתוח סרטן השד – מה עוד צריך לדעת?
לרוב ניתוח סרטן השד מבוצע לאחר מחשבה ולא במצב חירום. לאחר הניתוח ניתן באופן מיידי, זאת אומרת ממש באותו ניתוח, לבצע שחזור שד. שחור השד נעשה באמצעות החדרת ג'ל סיליקון, תמיסת מלח או רקמת שריר אל בין שכבות השריר הנותרות. בכך ניתנת יכולת להתמודד עם המורכבות הרגשית המלווה לניתוח.

ניתוח סרטן השד  - התמונה מורכבת, לכו לחוות דעת נוספת ואל תתפשרו על הבריאות שלכם!