דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

איך להקל על ההחלמה בבית החולים?

כל ניתוח שאנו עוברים, קטן כגדול, עלול לגרום לגופנו טראומה ועל כן חשוב שנשקיע את מירב המשאבים בכדי להגיע למצב של החלמה מהירה. כשמדובר בהליך ניתוחי שקשיש נאלץ לעבור צריך להקפיד עוד יותר לסייע לו להחלים עקב מערכת חיסונית מוחלשת או לחלופין מצב בריאותי לא יציב. אם שאלתם את עצמכם פעם כיצד לסייע לחולים להחלים לאחר הליך ניתוחי הגעתם למקום הנכון כי בשמירה על כמה כללים ברורים אפשר להטיב עם החולה ולהחזיר אותו למצב אופטימאלי במינימום זמן ובמקסימום מקצועיות

הסוד הוא בתכנון מראש

רגע לפני הניתוח ההמלצה היא לשוחח עם הרופא המנתח על תהליך ההחלמה וזמן הריפוי לו הגוף זקוק. זה הזמן לשאול את כל השאלות החשובות באמת וכדאי שתכינו את עצמכם לכל תסריט אפשרי ותכסו את עצמכם מכל הכיוונים האפשריים. בדקו כמה זמן החולה יאלץ להיות מרותק למיטה ובתוך כמה זמן הוא יצליח להתאושש ומעבר לזה השאלה הכי חשובה היא האם יש צורך בהזמנת טיפול סיעודי לאחר ניתוח. בתום הניתוח יש ליצור שינויים באורח החיים שיסייעו להליך ההחלמה ועל כן, אם אתם מעשנים כדאי שתפסיקו! הרי ידוע שעישון סיגריות מאט את ההחלמה. ומעבר לזה גם תפריט מאוזן ובריא ושמירה על שגרת פעילות גופנית תומכים גם בהחלמתו של המטופל.

לחולים הנוטלים תרופות וכדורים באופן קבוע מומלץ מאוד לוודא מול הרופא המטפל איזה תרופות צריך להפסיק לקחת. יש רופאים שממליצים להפסיק את השימוש ב'אספירין' אפילו שבועיים לפני ניתוח. גם תרופות מדללות דם, כגון 'קומדין', ייתכן שיש צורך להפסיק ליטול ולהחליף את הטיפול בזריקות 'קלקסן'.

מה היתרונות של טיפול סיעודי לאחר ניתוח?

קשישים או חולים אשר אינם נעזרים במהלך היומיום באחות סיעודית יכולים בהחלט לשקול את השימוש בטיפול סיעודי לאחר ניתוח וזאת בכדי לקבל טיפול מסור, אישי ומדויק גם בשעות בהם יש עומס על מערכות הרפואה הציבוריות והאחיות והרופאים לא מצליחים להעניק טיפול מקצועי לכלל המטופלים. ליווי של טיפול סיעודי לאחר ניתוח יכול גם להקל על המשפחה ולהוריד ממנה מעט מהעומס בתקופת ההחלמה הרגישה. מטפלת סיעודית מקצועית מעניקה לבני המשפחה שקט נפשי בזמן האשפוז ובכל הליך ההחלמה.

החלק החשוב בהחלמה – המשפחה

דאגתם לטיפול סיעודי לאחר ניתוח, השקעתם בפיזיותרפיה, יעוץ תזונתי וסיוע מקצועי בכדי לעבור את התקופה הזאת עם אפס תקלות, אבל חשוב מאוד לדעת שעוד לפני העזרה הפיזית והטיפולית המטופל זקוק לנוכחות של האנשים הקרובים לו ביותר – בני המשפחה.

חשוב מאוד שבני המשפחה יראו נוכחות בעת תקופת ההחלמה כמה שהם יכולים, יעניקו חיבוק אוהב, כתף חמה ואהבה. לפעמים אדם אחרי טראומה כה גדולה זקוק רק לנוכחות אכפתית שתהיה לידו ותעניק תשומת לב. כדאי ואף רצוי לשלב בתוך רשת התמיכה שיצרתם עבור המטופל גם את הדור הצעיר ועל כן כדאי שילדים קטנים, נכדים או אפילו נינים יגיעו לביקור וישמחו אותו.