דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

תסמינים לזיהוי קילה

תסמינים לזיהוי קילה

קילה או כפי שהוא קרוי בעברית בקע, הינו תופעה נפוצה הגורמת לכאבים קשים, זיהומים ולעיתים רחוקות אף לסכנת חיים. הקילה יכול להגיע בצורות שונות אבל חשוב להבין כי למעשה מדובר במעבר של איבר או חלק מאיבר דרך פגם בדופן השכבה  המגנה על הבטן אל מחוץ לחלל הבטן. הבטן מכילה איברי עיכול שונים כאשר לכל אחד מיקום משלו אשר מקובע לדופן הבטן והניידות שלהם מוגבלת. אם נוצר פגם בשכבה המגנה מתחילה הנדידה של האיברים למקומות אחרים. הקילה הינו תופעה שכיחה אצל גברים ונשים ויכולה להופיעה בכל גיל.

קילה - תסמינים

בכדי להבין מהו קילה חשוב שנדע מהם התסמינים שעלולים להביא לקילה או בקע ומוטב שנזהה את התסמינים הללו מבעוד מועד. תחושת מלאות או נפיחות באזור המפשעה, הבולטת יותר בזמן מאמץ גופני, עיטוש או שיעול. לעתים מדווחים מטופלים על תחושה ממשית של תוכן העובר בתעלה עצמה. בנוסף ייתכנו כאבים באזור המפשעה או בבטן התחתונה בשל מתיחת קרום הבטן או כאשר תנועתיות מעי מופרעת בגלל הקילה. הכאב יכול להיות מוקרן גם לאזור שק האשכים.

תסמינים נוספים של קילה / בקע יכולים להיות במצבים של כליאת התוכן בשק הבקע מחוץ לחלל הבטן הטבעי יהיו מלווים בכאב מקומי ויקשו על החולה להחזיר את התוכן למקומו, גם אם ישכב על גבו, ירפה את שרירי הבטן, ויעסה בעדינות את אזור הנפיחות.  במצבים קיצוניים תתפתח חסימת מעי מלאה, עד כדי התפתחות נמק של התוכן החנוק בתוך שק הקילה. מצב כזה כרוך בכאבים קבועים חזקים מאוד, הרגשה כללית רעה מאוד ואף חום, בחילות, הקאות ועוד. בנוסף לכך בעיקר אצל ילדים ישנם תסמינים נוספים כמו כאבים באזור הפופיק ותחושה של לחץ. ובמידה והנושא לא מטופל הרי שהקילה יכול לגדול עם הזמן ולהגיע לממדים עצומים הגורמים לשינוי ועיוות הגוף.

טיפול בקילה

בכדי לטפל בקילה, כיום התפתחו שיטות טכנולוגיות בהן ניתן לטפל באמצעות ניתוח בהרדמה מקומית וללא תפרים מטרידים. הניתוח החדשני מקצר את זמן ההחלמה ומונע סיבוכים מיותרים.

פרופסור שלמה ללצ'וק הינו רופא כירורג מומחה בעל ניסיון עשיר וידע רחב בתחום בעיות של קילה. במרפאתו של פרופ' שלמה ללצ'וק תקבלו ייעוץ מקצועי ואמין כולל בדיקות יסודיות על מנת להביא לטיפול בקילה ברמה הגבוהה ביותר ובמינימום כאבים ותופעות לוואי אחרות. כרופא המתמחה בניתוחי קילה מכל הסוגים מפשעתי, תבורי וצלקתי, מבצע פרופ' שלמה ללצ'וק ניתוחים אלה בשיטות הטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם ללא כאבים מיותרים, בהרדמה מקומית, וללא תפרים מציקים וטורדניים.

ברגע שמופיעים תסמינים של קילה מוטב כי תגשו לפרופ' שלמה ללצ'וק לייעוץ וחוות דעת מקצועית שתסייע לכם לקבל החלטות משותפות ולטפל בקילה בצורה היעילה והטובה ביותר.