דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה?

גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה?

 

בשנים האחרונות המודעות הנשית בנושא סרטן השד, תפסה תאוצה רבה. לעיתים מרגישות נשים  תופעה מוזרה בחזה ובעזרת מישוש קל מגלות פתאום גוש בשד שאולי לא היה קיים. חשוב וצריך שכל אישה תבצע מדי פעם בדיקה עצמית או בסיוע רופא כירורג שד לגלות גושים כאלה ואחרים בשד.

בדיקת סרטן השד

אין נשים שלא רוצות לשמור על הבריאות, ואחת הדרכים שתסייע להן לעשות את זה היא היכרות טובה עם הגוף שלהן.  באמצעות בדיקת שד עצמית תוכלו להכיר את גופכן. אין בדיקה שמסוגלת לגלות ב־100% את סרטן השד, אבל שילוב של בדיקה עצמית פעם בחודש, שמלווה בבדיקת כירורג שד פעם בשנה, יכולה לגלות את הסרטן בשלביו המוקדמים. כשאתן חושדות במשהו, ופונות לרופא, בוא ישלח אתכן לבדיקות מקיפות יותר באמצעי הדמיה כדי לברר בדיוק מה מצבך.

תהליך הבדיקה - בדיקה עצמית

הדרך הנכונה לדעת כיצד ומתי יש לבצע בדיקה עם גילוי בבדיקה עצמית של גוש בשד, היא לבצע ראשית את הבדיקה העצמית בתדירות של אחת לחודש. כך תוכלו לבחון שינוי בשלבים המוקדמים. זה אמנם דומה לזיהוי של גישוש באפילה אך הרגישות הינה אינדיבידואלית והתחושות האישיות עשויות להיות מדויקות מזו של בודק חיצוני.

האחוזים של נשים שילקו בסרטן השד במהלך חייהן, הם גבוהים. סטטיסטית, אחת לתשע נשים. לכן יש להתייחס למחלה בכובד ראש. מה גם שברוב המקרים הסרטן, גדל בלי לגרום לכאבים. במקרים של כאבים בשדיים המקור שלהם הוא בבעיות הורמונליות, בגלולות, או ציסטות בשד. שדיים הם אברים חיצוניים. לכן כל אחת יכולה לבדוק אותם אך חשוב לדעת, מתי, מה ואיך לחפש.

זמן נכון לבדיקה

 נשים עם מחזור סדיר תבצענה את הבדיקה העצמית יומיים לאחר המחזור. ואם אין מחזור סדיר אז יום קבוע במהלך כל חודש. הבדיקה מורכבת מהתבוננות ומישוש. גושים עגולים לרוב אינם סרטניים וניתן להזיז אותם והם גם כואבים ורגישים יותר. גושים סרטניים לעומתם לרוב נוקשים ולא ניתן להזיזם. אין להם גבולות והן מקובעים בתוך השד. אם וכאשר גיליתן גוש בשד המעלה  חשדות, פנו לכירורג במרפאה מקצועית לבדיקה.

אם גילית גוש בשד ואת מודאגת?, הגעת למקום הנכון. במרפאתו של פרופ' שלמה ללצ'וק תוכלו לקבל ייעוץ טלפוני והמלצות להמשך בדיקות אשר יסייעו לכן רבות באבחון התוצאה המדויקת וכאן תוכלו לקבל את מלוא השירותים הנדרשים בהתאם לסוג הגוש והמקרה. באמצעות סידרת בדיקות טכנולוגיות מתקדמות יבחנו חלופות כאלה ואחרות בהן ניתן יהיה להסיר את הגוש בשדייך ללא חשש ולהבטיח לכן בריאות ואורח חיים שלו.