דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

הרניה מפשעתית דרכי טיפול

הרניה מפשעתית דרכי טיפול

הרניה מפשעתית הינה תופעה שכיחה מבין כל סוגי ההרניה. למעשה מדובר בהתרחבות דמוית שק בחלל הבטן באזור המפשעות. לשק זה עלולים להיכנס איברים הנמצאים בחלל הבטן כמו המעיים. תופעה זו יכולה להיות מולדת או נרכשת. אם ההרניה המפשעתית מסכנת את החיים, יש לנתח מיד. אם ההרניה אינה מסוכנת, ניתן לחיות אתה שנים רבות. רוב האנשים מבקשים לעשות את הניתוח ברגע שההרניה המפשעתית מכאיבה להם מאוד או מציקה ומפריעה.

תהליך הגילוי

חשוב להדגיש כי מהרגע בו מופיעה ההרניה המפשעתית היא תלך ותגדל במשך השנים ותגרום לחוסר נוחות ולכאבים הולכים וגוברים. הסכנה העיקרית היא היווצרות כליאת איברים שלא יכולים להשתחרר מהשק שנוצר זהו מצב מסכן חיים שמחייב ניתוח חירום מאחר והחלק הנכלא לא מקבל אספק דם ונוצר נמק שעלול לסכן את חיי החולה..

מהי הרניה?

הרניה מפשעתית בה יש מצב של כליאת איברים מלווה בכאבים עזים באזור, התנפחות נוספת של הבליטה, בחילות, הקאות והיעדר יציאות. כיום ניתן בשיפורים טכנולוגיים וללא הרדמה מלאה ותפרים מטרידים לנתח ולטפל בהרניה מפשעתית.

ניתוח לתיקון הרניה מפשעתית אינו דחוף, אלא אם כן קיים מצב של כליאה שמצריך ניתוח מידי כך שניתן לתכנן את הניתוח למועד מתאים. בכל מקרה מומלץ לא לדחות את הניתוח זמן רב מדי כדי למנוע את החמרה או כליאה של איברים.

במרפאתו של פרופ' שלמה ללצ'וק, ניתן לטפל בהרניה מפשעתית בשיטה חדשנית ואפקטיבית. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית ללא הרדמה מלאה ותפרים מטרידים. פרופ'  שלמה ללצ'וק הינו רופא מנתח כירורג המתמחה בסוגי טיפולים אלו במשך שנים רבות. אמנם בניתוח הרניה מפשעתית ניתן לבצע זאת על ידי כל מנתח כירורג, אך רופא מנתח בעל ניסיון רב המתמקד בטיפול איכותי הכולל שיטת תיקון לפרוסקופית, יבטיח לכם טיפול מדויק ומוצלח ויסיר את הבעיה בצורה מושלמת.

באמצעות השיטה החדשה, פרופ' שלמה ללצ'וק מנתח את הסובלים מהרניה מפשעתית בניתוח קצר של רבע שעה והתאוששות קלה לאחר מכן וללא אשפוז. החולה יבדק לאחר הניתוח ובהתאם למצבו הכללי והבריאותי ישלח לביתו מהר ככל האפשר וחזרה לחיי שיגרה בריאים ותקינים.