דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

גידולים (גושים) בשד

אובחן אצלך גוש או חשד לגוש או סרטן השד, עולמך חרב עלייך, פתאום הכול נשתנה האם באמת זה המצב?!

בהחלטות רבות בחיים נהוג להתייעץ, ללמוד את הנושא ולבדוק, אך טבעי לעשות זאת עוד יותר כשמדובר בבריאות שלך!!! תהליך קבלת חוות הדעת הנוספת הוא מקובל, פשוט וזמין. כל הקופות וחברות הביטוח מברכות על שתלכי לשמוע עוד מומחה בנושא.

לכן עלות הייעוץ ממומנת בחלקה או בכולה ע"י קופות החולים והביטוחים המשלימים או הפרטיים.

לכן לפני שתשקעי במרה שחורה (השמיים נפלו)

חשוב שתדעי:

מרבית הפניות למרפאת שד בגלל גוש בשד מסתיימות בממצאים שפירים. רק בכ-20% מהמקרים מדובר בגוש סרטני.
גוש בשד אצל נשים צעירות ברוב המקרים אינו מחייב ניתוח ולפעמים אולי כן ביופסיה.
בגילאים מבוגרים יותר יש לבצע בירור מקיף, בהתאם לממצא, על מנת להחליט על המשך הפעולה הרפואית. הבירור יכלול לרוב ממוגרפיה, אולטרה סאונד ויתכן וגם MRI, וכמובן בדיקת רופא מומחה לנושא.
במקרים של גידולים ממאירים קיים מגוון טיפולים אפשריים רחב, וחשוב להתאים לכל חולה לפי גילה,מצבה הבריאותי הכללי, דירוג המחלה וכדומה, את אופן הטיפול המתאים ביותר. למשל לעיתים עדיף להתחיל בטיפולים אונקולוגיים לפני טיפול ניתוחי. לכן לפעמים לפני שנחליט כדאי להתייעץ גם עם אונקולוג.
נדיר שיש צורך בכריתת השד. במקרים בהם אין ברירה טיפולית אחרת וחייבים בכריתה ניתן כמעט תמיד לבצע שחזור מיידי של השד באותו הניתוח על ידי כירורג פלסטי המתמחה בשחזורים כאלה. הקשר בין המנתח לכירורג הפלסטי חשוב ביותר כדי שנקבל תוצאה אסתטית עד כמה שאפשר.
רוב הניתוחים של גידולי השד הם ניתוחים אמבולטוריים וניתן לחזור הביתה בו ביום. הניתוח אינו מעוות את צורת השד ואינו מחייב שימוש בתפרים ואינו כואב במיוחד.
אז אם את מעוניינת לשמוע דעה נוספת ע"י פרופ' מנהל מחלקה לשעבר מומחה לשד טלפני ל-050-6421661