דלג לתוכן המרכזי
072-3944318
גילוי מוקדם של סרטן השד

גילוי מוקדם של סרטן השד

גילוי מוקדם של סרטן השד

 

נשים רבות אינן מודעות לצורך לגילוי מוקדם של סרטן השד. כידוע סרטן השד בשנים האחרונות תפס תאוצה והפך למחלה הממאירה השכיחה ביותר בקרב נשים בגילאים שונים. בעולם הרפואה ממליצים לכל אישה החל מגיל 20 לקחת אחריות על בריאותה ולהיבדק בבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

 

ישנן מספר בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד. אך בעקרון הבדיקה הראשונית הינה הבדיקה הקלינית המומלצת לביצוע אחת לשנה אצל רופא כירורג שד. בכל בדיקה כזו האישה מקבלת תדרוך על ידי הרופא על מנת להקל עליה לבצע אחת לתקופה בדיקה ידנית עצמאית ולזהות סימנים ו/או תסמינים על שינויים שיכולים להופיע ומעלים את החשד להיווצרות המחלה. בכל ממצא חריג יש לגשת שוב אל הרופא כירורג שד ובהתאם להמלצתו לבצע בדיקות נוספות לגילוי מוקדם של סרטן שד.

בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

מעבר לבדיקה הקלינית פיזית ישנן כאמור בדיקות נוספות לגילוי מוקדם של סרטן השד. בדיקות אולטרה סאונד, ממוגרפיה ( הדמייה ברנטגן ), סקר PET, בדיקה מולקולרית, ביופסיה ועוד בדיקות אחרות. כל בדיקה והיתרונות והחסרונות שלה. על כן יש להתמיד בבדיקות לגילוי מוקדם ובכל שינוי בהתאם לתוצאות הבדיקות ניתן לקבל חוות דעת שנייה מרופא מומחה על מנת לאושש או לאשר את קיום המחלה או לאו.

 

גם נשים שעוברות השתלת סיליקון להגדלת חזה ובכלל, חייבות להיבדק וליידע את הגורמים הרלוונטיים לקיום השתלים דבר שיכול לסייע לאבחון הממצאים בגילוי מוקדם של סרטן השד. וכמובן בלי כל קשר לבדיקות שעל הנשים לבצע כחלק מהגילוי המוקדם יש כמובן צורך לשמור על אורח חיים בריא הכולל פעילות ספורטיבית, משקל נכון, תזונה נכונה ועוד.

 

גילוי מוקדם של סרטן השד פותר בעיות עתידיות ואף יכול למנוע טיפולים לא נעימים ומסובכים. אם אתן בקבוצת סיכון או שנבדקתן כבר ויש בידכן ממצאים על חשד כזה או אחר, אתן מוזמנות להיוועץ ולקבל חוות דעת שניה אצל רופא כירורג מנתח מומחה לסרטן השד, פרופסור שלמה ללצ'וק.

 

פרופסור שלמה ללצ'וק הינו בעל ניסיון עשיר בתחום גילוי מקדם לסרטן השד ודרכי הטיפול לכל ממצא אפשרי. כחלק מהתמחותו פיתח פרופסור שלמה ללצ'וק כלי יעיל בו ניתן למנוע סיבוכים וטיפולים הכרוכים בניתוחים להילחם במחלת סרטן השד. על כן, טוב תעשנה הנשים שרוצות להגיע לפרופסור ללצ'וק לקבלת חוות דעת שנייה. שתאבן בצורה יותר מדויקת את הממצאים ותקבע את דרכי הטיפול הנדרשים. כאשר ברוב המקרים נשים יבריאו ממחלתן זו בדרכי טיפול חדישים ומתקדמים ביותר.

 

הנכן מוזמנות להתקשר לפרופסור שלמה ללצ'וק ולהעביר לו את כל הנתונים ולקבל ייעוץ מקצועי ואמין שיעזור לכן לקבל את ההחלטה הטובה ביותר למיגור הסכנה ולחיים בריאים יותר.