דלג לתוכן המרכזי
072-3944318

בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל?

בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל?

 

במקרה של בקע מפשעתי לרוב לא חייבים לנתח, אבל כדאי לנתח היות והפגם לא יעלם, אלא להיפך,הוא ילך יגדל עם הזמן. ישנם מצבים שהבקע המפשעתי אינו מפריע אפשר להסתפק במעקב. עם זאת, בקע גדול או כואב יחייב בדרך כלל תיקון ניתוחי שמטרתו להקל על אי הנוחות ולמנוע סיבוכים.


כיום מבוצעים שני סוגי ניתוחים לתיקון בקע מפשעתי:

  • תיקון הכרוך בביצוע חתך במפשעה דרכו יחזיר המנתח את המעי לתוך חלל הבטן. לאחר מכן יתוקן האזור החלש או הקרוע בשריר הבטן על ידי תפירתו. לפעמים יחוזק האזור באמצעות הנחת רשת תומכת.  
  • לפרוסקופיה- בניתוח לפרוסקופי מבוצעים מספר חתכים קטנים. דרך חתך אחד מוחדרת לתוך הבטן מצלמה זעירה על גבי סיב אופטי וכלי ניתוח קטנים מוחדרים דרך החתכים האחרים. הניתוח מבוצע תחת הנחיית המצלמה. בסופו של ההליך הלפרוסקופי תונח רשת על גבי האזור החלש דרכו מתבלט המעי.

חשוב לדעת כי עד לתיקון הבקע בניתוח ניתן להיעזר בחגורת בטן תומכת שמטרתה לשמור על הבקע במקומו. אף שהחגורה עשויה להקל על הסימפטומים היא אינה מהווה פתרון לטווח ארוך. החגורה אינה מתקנת את מקור הבעיה ואינה מונעת סיבוכים אפשריים.

בקע מפשעתי נחשב לשכיח ביותר. הטיפול היחיד לתיקון בקע הוא ניתוח.‏ ההמלצה לבצע את הניתוח נובעת ממספר סיבות שהמרכזיות היאה שהבקע יגדל עם הזמן לממדים עצומים.

אם לא יטופל, עלול הבקע לעבור כליאה של תוכנו שיכול להיות מעי דק, מעי גס, שחלה וכו'. התרחשות כזו תחייב ניתוח דחוף.‏ לעיתים עלול הבקע לגרום לכאבים.‏

 

פרופ' שלמה ללצ'וק, הינו רופא מומחה המטפל בתופעות של בקע מפשעתי שנים רבות. כמומחה בתחומו הכניס פרופ' שלמה ללצ'וק טכנולוגיות טיפול מהמתקדמות בעולם. עם זאת חשוב להדגיש כי יש להתאים לכל חולה את הפתרון המתאים, על כן במרפאתו של פרופ' שלמה ללצ'וק תוכלו לקבל חוות דעת שניה ויבחנו החלופות המתאימות ביותר לטיפול בבקע המפשעתי.

בעידן החדש הכניס פרופ' שלמה ללצ'וק שיטת ניתוח חדשה בה החולה עובר ניתוח הנמשך כרבע שעה ולאחר התאוששות ובהתאם למצבו הכללי של המנותח, משוחרר לביתו ללא אשפוז. כיום ניתן לבצע את הטיפול בבקע מפשעתי ללא הרדמה כללית וללא תפרים מטרידים. ייעוץ מוקדם במרפאת פרופ' שלמה ללצ'וק תסייע לכם רבות בקבלת החלטה ולבריאות תקינה.

אולי יעניין אותך: מהו בקע?