דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע?

הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע?

הרניה זה אחד השמות לכינוי תופעת בקע – שמות נוספים של התופעה הם: כילא ופטאק. מדובר במקרים בהם איבר או רקמה בולטים החוצה מתוך הבטן.
התסמינים של הרניה באים לידי ביטוי בתחושת אי נוחות ובכאבים – הכאבים יתחזקו במיוחד במקרים של שיעול, הרמה של חפצים כבדים או בשעה של מאמץ. חשוב להיות מודעים שמצב של הרניה עלול במקרים קיצוניים לסכן חיים – כך שמי שחש כאב חזק במיוחד ומבחין בתסמינים כמו רגישות ואודם באזור בגוף ובנוסף, הוא חווה גם בחילות והקאות, חשוב מאוד שיסור באופן דחוף לרופא כירורג – קיים סיכוי למצב של כליאת הבקע.  לא תמיד מתאפשר לחוש את הבליטה ולזהות את הבקע על ידי מישוש.
הבקע עלול לצוץ באזורים שונים בגוף, כאשר האזורים השכיחים ביותר להיווצרות של הרניה הם: הטבור, המפשעה ובאזורים נוספים.

ניתוחים לתיקון הרניה
הדרך לתקן מצב של הרניה תהיה באמצעות ניתוח אשר יותאם למצבו של המטופל וייעודו יהיה לתקן את המצב של הרניה. מדובר ברוב המקרים בניתוחים אשר ברוב המקרים לא מצריכים אשפוז או זמני החלמה ארוכים – אך יחד עם זאת, יש לדאוג שהרופא אשר יבצע אותם יהיה מקצועי ומומחה בתחום של תיקון בקעים וידע להתאם למטופל שלו את הניתוח המתאים ביותר.
חולים אשר עוברים ניתוח הרניה יהיו מאושפזים עד ל-24 שעות לאחר הניתוח – במידה והניתוח יהיה מורכב יותר, גם זמן האשפוז יהיה ארוך יותר בהתאם.
עוד לפני הניתוח הרופא יבצע מספר בדיקות וילמד לעומק את ההיסטוריה הרפואית של החולה וזאת בכדי להתאים לו את הניתוח האפקטיבי ביותר – בהתאם למידע המקיף שהרופא אוסף על מצבו הבריאותי של החולה, תתקבל ההחלטה לגבי סוג הניתוח אשר יחשב כיעיל ביותר עבור המטופל.  

ישנם שני סוגים של ניתוחים אשר מבוצעים במצב של הרניה: ניתוחים פתוחים וניתוחים לפרוסקופיים.
הניתוחים הפתוחים מבוצעים לאחר שהרופא יבצע חתך מעל הבקע. ניתוח לפרוסקופי – במקרים בהם מתאפשר לבצע אותו, יבצע על ידי חתכים קטנים בלבד אשר יבוצעו בדופן הבטן.
כמובן, שבמידה והרופא הכירורג אשר יבצע את ניתוח הבקע הינו רופא מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום ניתוחי הבקעים, אתם יכולים להסיר דאגה מליבכם ולהיות רגועים ושקטים בידיעה שהוא ידע איזה סוג של ניתוח להתאים עבורכם וכיצד לבצע את הניתוח המדובר על הצד הטוב ביותר.