דלג לתוכן המרכזי
050-6421661

מאמרים

המאמרים בדף זה למטרת קידום, ולא נכתבו ע"י פרופ' ללצ'וק. 

הרניה – מה חשוב לדעת?

הרניה, היא בעיה אשר עלולה לפגוע ברמת החיים של הסובלים ממנה, התסמינים שלהם הם לא נעימים ולא נוחים – מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לטפל בבעיה כמה שיותר מהר.


אבנים בכיס המרה

אבנים בכיס המרה מתפתחים ממשקעים מסוימים אשר עם הזמן הם הופכים לאבנים. ברוב המקרים, מדובר באבנים אשר נוצרות כתוצאה מכולסטרול

סרטן השד

סרטן השד יכול לתקוף נשים בכל גיל ובכל מצב רפואי (במקרים נדירים המחלה אף עלולה להוות את נחלתם של גברים), מהסיבה הזאת,

הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע?

הרניה זה אחד השמות לכינוי תופעת בקע – שמות נוספים של התופעה הם: כילא ופטאק. מדובר במקרים בהם איבר או רקמה בולטים החוצה מתוך הבטן.

הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע?

הרניה זה אחד השמות לכינוי תופעת בקע – שמות נוספים של התופעה הם: כילא ופטאק. מדובר במקרים בהם איבר או רקמה בולטים החוצה מתוך הבטן.

ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע?

קיימים מספר סוגים של ניתוחי סרטן השד – כאשר סוג ניתוח סרטן השד, יבחר על ידי הרופא המנתח, לאחר שיבדוק את המטופל ויבין מה מצבה

כיס מרה – מה חשוב לדעת?

כיס מרה ממוקם ליד הכבד, תפקידו להפריש נוזלים למעי בסיום ארוחה ועל ידי כך לסייע בספיגה של מזונות שונות אשר נכנסים לגופנו ובעיקר מזונות אשר מכילים שומנים

אבנים בכיס מרה – הגורמים

אבנים בכיס מרה עלולים להיווצר מסיבות שונות, כאשר לא משנה מהי הסיבה בגינה נוצרו האבנים, הסובלים מהם יאלצו להתמודד עם כאבים חזקים בבטן – התסמינים וחומרתם יהיו תלויים בגודל האבנים.

קילה אצל גברים

קילה אצל גברים
קילה שקרוי גם בקע או הרניה, שכיח יותר אצל גברים (למרות שהוא יכול להוות גם את נחלתן של נשים) מצב זה מלווה בכאב באזור של המפשעה – במקרים של הרניה הכאב מורגש יותר בעת שיעול או הרמה של משאות כבדים.

קילה אצל גברים

קילה אצל גברים
קילה שקרוי גם בקע או הרניה, שכיח יותר אצל גברים (למרות שהוא יכול להוות גם את נחלתן של נשים) מצב זה מלווה בכאב באזור של המפשעה – במקרים של הרניה הכאב מורגש יותר בעת שיעול או הרמה של משאות כבדים.

קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה?

הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד עם מצב של קילה היא באמצעות ניתוח ייעודי. המטרה של ניתוח במקרה הזה תהיה להחזיר את הרקמה חזרה למקום הטבעי שלה ולבצע תיקון של הפגם אשר גרם לאותה הבעיה.

קילה – האם חייבים לעשות ניתוח?

קילה – האם חייבים לעשות ניתוח?
ניתוח נחשבת לשיטה האפקטיבית ביותר אשר סובלים מנושא של קילה – הניתוח אמור להיות מבוצע אצל ילדים הסובלים מקילה (בקע מפשעתי) ואצל מבוגרים, במקרים בהם קיומו של הקילה טומן בחובו תופעות לוואי

קילה – הניתוחים וההרדמות

קילה – הניתוחים וההרדמות
ברוב המקרים הטיפול היעיל ביותר בבעיית קילה יבוא לידי ביטוי בניתוח: ישנם שני סוגי ניתוחים עיקריים בהם עושים שימוש למטרה זו, כאשר הרופא המטפל יתאים את הניתוח המתאים ביותר למצבו של המטופל.

כיצד מטפלים במצבים של קילה


מהו קילה וכיצד מטפלים בו
בניגוד להנחה הרווחת בקרב ציבור גדול, קילה הינה תופעה שיכולה להופיע אצל ילדים, ואנשים צעירים בכלל.

כיצד מטפלים במצבים של קילה


מהו קילה וכיצד מטפלים בו
בניגוד להנחה הרווחת בקרב ציבור גדול, קילה הינה תופעה שיכולה להופיע אצל ילדים, ואנשים צעירים בכלל.

הרניה – הגדרה ודרכי טיפול


מהי הרניה?
הרניה, מהווה מצב קליני אשר נוצר כתוצאה מהיחלשות של שרירי דופן הבטן. המחלה נפוצה למדי בקרב ילדים ומבוגרים

כיצד מטפלים במצבים של קילה

בניגוד להנחה הרווחת בקרב ציבור גדול, קילה הינה תופעה שיכולה להופיע אצל ילדים, ואנשים צעירים בכלל.

כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד

מבין סוגי הסרטן השונים המוכרים בארץ ובעולם, סרטן השד הוא הסוג השכיח ביותר בקרב נשים בארץ ובעולם המערבי בכלל.

מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה


מהם הגורמים להיווצרות של אבנים בכיס המרה
אבנים בכיס המרה הינן גושים מוצקים אשר נוצרים בכיס המרה

אבנים בכיס המרה

אבנים בכיס המרה יכולות לגרום לסיבוכים שונים כמו דלקת בכיס המרה או חסימה של דרכי המרה. אבן שחוסמת את דרכי המרה או את התעלה הציסטית שיוצאת מכיס המרה גורמת לעליה בלחץ שבתוך כיס המרה

בקע

בקע הוא תופעה של מעבר אבר מסוימים מהמקום הטבעי שלו דרך מחיצה שרירית למקום אחר בגוף שאינו המיקום הטבעי של האבר

זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן!

זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן !בקע - כאשר הגוף פורץ החוצה ולמה זה קורה?

הרניה – כל מה שרצית לדעת

הרניה – כל מה שרצית לדעת -
הרניה - מה פורץ מגופי? ומה אני עושה עם זה?

מהו הבקע וכיצד נטפל בו

מהו בעצם הבקע, האם יש דרך למנוע את היווצרותו וכיצד ניתן לטפל בו. קיבצנו פה עבורכם מעט מידע בנושא.

מהי ההרניה?

כיס המרה

כיס המרה הוא כיס קטן שממוקם מתחת לכבד. הוא אוגר את מיץ המרה שמועבר אליו ישירות מהכבד על ידי מערכת צינוריות . נוזל המרה שנאגר בכבד מופרש ממנו דרך צינור קטן שנפתח אל צינור אחר- צינור המרה המשותף שנפתח לתוך התריסריון שהוא החלק העליון של המעי הדק

כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר!


כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר!
כיס מרה - מה שימושו בגוף האדם?

ניתוח סרטן השד


ניתוח במקרים של סרטן השד הוא הטיפול הנפוץ ביותר. לאחר ביצוע הניתוח ניתנים טיפולים משלימים כמו הקרנות למניע חזרת המחלה. קיימים שני סוגי ניתוחים לסרטן השד. ניתוח הסרה חלקית וניתוח הסרה מלאה. ניתוח להסרה חלקית פרושו שהשד אינו נכרת לגמרי אלא רק הגידול והרקמות שסביבו , ניתוח הסרה מלאה משמעו כריתת השד כולו.

ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת

ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת –
ניתוח סרטן השד לא רק מהפן הרפואי -

5 עובדות על הגדלת חזה

מראה החזה של כל אישה משפיע באופן מהותי על דימוי הגוף שלה ועל הביטחון העצמי שלה. מכיוון שהחזה של האישה משדר ומסמל נשיות

טיפול בכאבי גב תחתון

לצד ההתקדמות הטכנולוגית והמעבר הגובר מעבודות פיזיות לישיבה ממושכת מול מחשב עולה שכיחות התלונות על כאבי גב תחתון.

רגע אחרי הניתוח

איך להקל על ההחלמה בבית החולים?

איך מזהים קילה ?

על מנת לזהות קילה, נדרשת מודעות עצמית, שתשים לב לשינויים בגופנו במצבים קיצוניים וקריטיים. במקרה של שיעול או התעטשות, או במקרה של פעולה מאומצת הכרוכה בהרמה של משקלים חריגים, או במצבים פיזיים כמו הריון והשמנה, חשוב לשים לב לשינויים ויזואליים בגופנו כמו בליטות מוזרות שלא במקומן

איך מזהים בקע ?

בקע היא תופעה קלינית שכיחה הנובעת מהיווצרות פתח או נקודת חולשה בקיר הבטן. רבים שואלים את עצמם איך מזהים בקע? ראשית חשוב להבין כי בקע יכול לגרום כאבים במפשעה באזור הבטן התחתונה והטבור.

אבנים בכיס המרה

אבנים בכיס המרה הינן גושים קשים דמויי אבנים. אבנים אלו יכולות להיות קטנות כגרגיר חול או לעיתים בגודל של כיס המרה עצמו אך רובן בגודל ממוצע של 2.5 ס"מ.

אבחנה מוקדמת של סרטן השד

הסימן המרכזי המעלה חשד לסרטן שד היא תחושה של גוש בשד, אך קיימים עוד סימנים העשויים להעיד על סרטן השד. אבחנה מוקדמת של סרטן שד תמנע סיבוכים עתידיים ועל כן במקרה של תחושה חריגה ומראה מומלץ מאד לבצע אבחנה מוקדמת של סרטן השד.

גילוי מוקדם של סרטן השד

נשים רבות אינן מודעות לצורך לגילוי מוקדם של סרטן השד. כידוע סרטן השד בשנים האחרונות תפס תאוצה והפך למחלה הממאירה השכיחה ביותר בקרב נשים בגילאים שונים. בעולם הרפואה ממליצים לכל אישה החל מגיל 20 לקחת אחריות על בריאותה ולהיבדק בבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד

בעולם של מודעות רבה לגופנו ובעיקר לאסתטיקה הנשית, נשים רבות מגלות עניין בניתוח להגדלת החזה. יחד עם זאת, נשים רבות נמנעות או חוששות מלבצע זאת בגלל שהן נוטות לחשוב שיש קשר ישיר בין ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד. הן גם נוטות לחשוב כי השתל עצמו שעשוי לרוב מסיליקון משפיע על התפתחות סרטן השד.

תסמינים לזיהוי קילה

קילה או כפי שהוא קרוי בעברית בקע, הינו תופעה נפוצה הגורמת לכאבים קשים, זיהומים ולעיתים רחוקות אף לסכנת חיים. הקילה יכול להגיע בצורות שונות אבל חשוב להבין כי למעשה מדובר במעבר של איבר או חלק מאיבר דרך פגם בדופן השכבה המגנה על הבטן אל מחוץ לחלל הבטן.

סרטן שד - גילוי מוקדם

סרטן שד הינה תופעה שכיחה ההולכת וגדלה בקרב אוכלוסיית הנשים אך לא תמיד. בשנים האחרונות נמצא כי גם בקרב גברים סרטן שד יכול להיות. מיעוט יחסית קטן מהחולות מאובחנות בשלב הטרום-סרטני מה שמכונה לא חודרני, ואצלן סיכויי הריפוי גבוהים מאד.

בקע טבורי דרכי טיפול

בקע טבורי הוא מצב שבו קרום הבטן ואיבריו הפנימיים זזים ממקומם הטבעי, עוברים דרך נקודה חלשה בדופן הבטן באזור הטבור ויוצרים שק בולט שנקרא "שק השבר".

בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל?

במקרה של בקע מפשעתי לרוב לא חייבים לנתח, אבל כדאי לנתח היות והפגם לא יעלם, אלא להיפך,הוא ילך יגדל עם הזמן. ישנם מצבים שהבקע המפשעתי אינו מפריע אפשר להסתפק במעקב

גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה?

חשוב וצריך שכל אישה תבצע מדי פעם בדיקה עצמית או בסיוע רופא כירורג שד לגלות גושים כאלה ואחרים בשד.

הרניה מפשעתית דרכי טיפול

הרניה מפשעתית הינה תופעה שכיחה מבין כל סוגי ההרניה. למעשה מדובר בהתרחבות דמוית שק בחלל הבטן באזור המפשעות. לשק זה עלולים להיכנס איברים הנמצאים בחלל הבטן כמו המעיים.

סרטן השד - דרכי טיפול

אחת המחלות השכיחות ביותר אצל נשים בחתכי גיל שונים הוא סרטן השד. אם כי ישנם ממצאים בהם נתגלה סרטן השד גם אצל גברים. השדיים אצל נשים עוברים שינויים רבים במהלך החיים כתוצאה משינויים הורמונליים

סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

כידוע, גידולים במעי הגס הם מבין הגידולים השכיחים ביותר בחברה המערבית הן בקרב נשים והן בקרב גברים. מעבר לכך שבמקרים רבים הגידולים הללו מתגלים בשלב מאוחר יחסית

אין להסתמך על התוכן וההמלצות במאמרים אלו, אלא להיוועץ עם רופא מומחה.