דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

קילה אצל גברים

קילה אצל גברים


קילה שקרוי גם בקע או הרניה, שכיח יותר אצל גברים (למרות שהוא יכול להוות גם את נחלתן של נשים) מצב זה מלווה בכאב באזור של המפשעה – במקרים של הרניה הכאב מורגש יותר בעת שיעול או הרמה של משאות כבדים. מדובר בתופעה אשר מחייבת פנייה לקבלה של טיפול רפואי – כאשר התופעה מוזנחת ואותו אדם הסובל ממצב של קילה, לא פונה לקבל טיפול מצב זה עלול להחמיר ובמצבים קשים במיוחד קילה אף עלול לסכן חיים. ישנם מספר תסמינים אשר אמורים להוות אזהרה על קיומו של בקע – מה שיחייב פנייה לטיפול בנושא. בין התסמינים הללו כאמור, כאבים באזור המפשעה, בליטה חשודה באותו האזור, אי נוחות וצריבות – כאמור, כל מי שחש תסמינים אלו או אפילו רק חלק מהם, חשוב מאוד שיפנה לאבחון, בדיקה ולקבלת טיפול ייעודי.

קילה – הגורמים למצב זה
אחד הגורמים למצב של קילה הוא לחץ על הבטן – לדוגמא, אנשים אשר מרימים משאות כבדים חשופים יותר לתופעה הזאת. ישנם אנשים אשר נולדים עם קיר בטן חלש יחסית וגם הם חשופים באופן מיוחד למצב של קילה. גם מצב של עודף משקל יכול להוות כגורם להיווצרות של קילה. כאמור, חשוב לציים שבמקרים בהם קילה יטופל בזמן ובצורה נכונה, החולה יוכל לחזור לחיי השגרה שלו בתוך פרק זמן קצר – כך שחשוב כמובן להיזהר ולהימנע ממצב זה אבל גם אם הוא קורה, יש דרך לטפל בו.

אבחון וטיפול במצב של קילה
קילה יוכל להיות מאובחן על ידי רופא מומחה באמצעות בדיקה פשוטה יחסית – כל שצריך לעשות בכדי לקבוע שאכן מדובר במצב של קילה זה פשוט להרגיש את הבליטה בבטן התחתונה. כמובן, שישנם כלים כמו בדיקת אולטרסאונד בהם נעשה שימוש במצבים בהם קשה לאתר את הקילה או שיש צורך לאושש שאכן זה המצב. מי שאובחן אצלו בקע מפשעתי, יועבר ברוב המקרים לטיפול מיידי – אלא אם מדובר במצב התחלתי אשר אינו מסכן את החולה.  ברוב המקרים צורת הטיפול במצב זה היא על בהליך ניתוחי – קיימים שני סוגי ניתוחים אשר נחשבים ליעילים למצב שכזה – ניתוח פתוח וניתוח לפרוסקופי – הרופא יחליט על סוג הניתוח המתאים יותר בהתאם למצבו של המטופל – כעיקרון הניתוח הלפרוסקופי הוא ניתוח יותר חדשני ופחות מורכב, אך לא תמיד מתאפשר לבצע אותו במצב של קילה.