דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

בקע

 

בקע הוא תופעה של מעבר אבר מסוימים מהמקום הטבעי שלו דרך מחיצה שרירית למקום אחר בגוף שאינו המיקום הטבעי של האבר. תיקון הבקע דרוש התערבות כירורגית – ביצוע ניתוח המכונה ניתוח שבר. הניתוח אינו נחשב לניתוח מסובך או מסוכן ומבוצע בהרדמה מקומית. ההחלמה מהניתוח אף היא לא ארוכה והמגבלה העיקרית לאחר הניתוח היא לא לשאת משאות כבדים בתקופה של כמה חודשים לאחר ביצוע הניתוח. בקע עלול לגרום לסיבוכים שונים כמו פגיעה בכלי דם או פגיעה בעצבים באזור , פגיעה בצינור הזרע אצל בנים וחזרה של הבקע.

קיימים כמה סוגי בקעים שמיקומים שונים בגוף. המיקום הנפוץ ביותר להיווצרות בקעים הוא אזור הבטן, באזור זה ישנה נטייה ללולאת המעי לגלוש ממקומה וליצור בקע . הדבר נובע מחולשה של שרירי בדופן הבטן. בקע זה יכול להיות בקע מפשעתי, בקע סרעפתי, בקע טבורי, בקע פוסט ניתוחי ובקע טבורי.

סוגי בקעים

  • בקע סרעפתי- בקע הגורם לאברי חלל הבטן לעבור לחלל בית החזה. הבקע נגרם כתוצאה בפתח בסרעפת שמאפשר מעבר של אברי חלל הבטן כלפי מעלה. בקע סרעפתי הוא בקע נפוץ ביותר בקרב האוכלוסייה הבוגרת.
  • בקע טבורי הוא בקע שגורם לאברים בבטן לגלוש החוצה כלפי העור. בקע זה מוצר כתוצאה מהריונות אצל נשים . ברפואה ישנה הבחנה בין שני סוגי בקעים- בקע מולד ובקע נרכש. בקע מולד הוא בקע בילודים ובקע נרכש הוא בקע במבוגרים. בקע טבורי בילודים מתרחש כאשר טבעת הטבור המתנתקת מחבל הטבור לאחר הלידה אינה נסגרת כפי שהיא אמורה להיסגר ואז התינוק יסבול מבקע טבורי. בקע טבורי אף נפוץ אצל מבוגרים בשל השמנת יתר ועומס על חלל הבטן שגורם לגלישת אברים או הריונות שגורמים ללחץ של העובר על חלל הבטן . התופעה גורמת לכאבים חזקים באזור הבטן שמחמיר בעת עמידה ממושכת או הרמת משא כבד..
  • בקע מפשעתי- נפוץ מאוד אצל גברים . בבקע מפשעתי השכבה הפנימית של הבטן עוברת לאזור המפשעה וגורמת לנפיחות באזור. יש לבצע ניתוח לתיקון הבקע כדי למנוע נזק לאשכים אצל בנים ולשחלות אצל בנות.