דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

מהו הבקע וכיצד נטפל בו

 

מהו הבקע וכיצד נטפל בו

מהו בעצם הבקע, האם יש דרך למנוע את היווצרותו וכיצד ניתן לטפל בו. קיבצנו פה עבורכם מעט מידע בנושא.

מהי ההרניה?

הרניה, הידועה בשמה בקע, היא למעשה התרופפות דופן הבטן באזור הבטן התחתונה. דבר אשר עלול לגרום להתרחבות דמוית שק של חלל הבטן באזור המפשעות או הטבור, תלוי במיקום הבקע.  כך שלמעשה נוצרת שלוחה של חלל הבטן ולשם מצליחים לנדוד ולהדחק חלק מהאיברים הפנימים שמקומם הטבעי הוא בבטן. המבקע הנפוץ ביותר הוא הבקע המפשעתי.

הרניה נוצרת כתוצאה מהיחלשות דפנות שרירי הבטן. לעיתים זהו משהו מולד ולעיתים מדובר בתהליך של הזדקנות. מקובל לחשוב כי זוהי תוצאה של מאמץ גופני חד פעמי מוגזם, אבל טרם נמצאו לכך הוכחות חותכות.

איך נזהה אותה?

לרוב האדם הסובל מהרניה ירגיש נפיחות באזור המפשעה או באזור הטבור לעיתים רבות בזמן מנוחה לא ירגישו בבעיה או בהבדל כלשהו. אך התסמין הנפוץ ביותר הוא כי בזמן מאמץ, שיעול או צחוק לפתע יבחינו בנפיחות היוצאת מאותו האזור ואף יתכן שירגישו בכאבים. ישנם אנשים אשר התסמינים שלהם יגיעו בצורת כאבים עזים אשר כמובן מתחזקים בזמן מאמץ. הסיבה לכך שהנפיחות וכאבים מתעצמים בזמן מאמץ היא כי שרירי הבטן עובדים קשה בזמנים אלו. וכך הם זזים ונדחפים גם לעבר השק שנוצר.

האם קיימים סיכונים בהרניה?

בקע שלא מטופל יכול להגיע למצב מסכן חיים. ישנם אנשים החיים עם הרניה במשך שנים עד אשר הם מרגישים כי הכאבים הופכים להיות בלתי נסבלים. אסור להזניח את ההרניה ויש לגשת לרופא ולבדוק יחד איתו מהו הטיפול המתאים עבורכם. החשש העיקרי בהימצאות הרניה היא כי יווצר שק עם איברים פנימיים אשר לא נוכל להחזיר חזרה לחלל הבטן. מצב כזה הוא מצב מסוכן היכול לגרום לדברים כגון חסימת מעי או זיהומים חמורים אחרים עד כדי מצב מסכן חיים. לכן יש לגשת בהקדם לטפל בהרניה על מנת לסיים את הטיפול לפני שמצב הופך להיות בלתי הפיך.

איך נטפל בה?

יש לגשת לרופא המטפל על מנת להיות במעקב. על סמך המעקב הרופא יחליט מתי יש צורך לגשת לניתוח ולהחזיר את חלל הבטן לקדמותו.