דלג לתוכן המרכזי
050-6421661
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה
הרניה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס המרה סרטן השד הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? הרניה – כיצד ניתן לתקן בקע? ניתוח סרטן השד – כיצד ההליך מתבצע? כיס מרה – מה חשוב לדעת? אבנים בכיס מרה – הגורמים קילה אצל גברים קילה אצל גברים קילה – מה חשוב לדעת על ניתוח קילה? קילה – האם חייבים לעשות ניתוח? קילה – הניתוחים וההרדמות כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מטפלים במצבים של קילה הרניה – הגדרה ודרכי טיפול כיצד מטפלים במצבים של קילה כיצד מתמודדים עם גילוי של סרטן השד מהו הטיפול המומלץ כאשר נוצרות אבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה בקע זיהוי בקע מוקדם, כי חבל על הזמן! הרניה – כל מה שרצית לדעת מהו הבקע וכיצד נטפל בו כיס המרה כיס מרה – קטן קטן אבל חשוב ביותר! ניתוח סרטן השד ניתוח סרטן השד – כל מה שרצית לדעת 5 עובדות על הגדלת חזה טיפול בכאבי גב תחתון רגע אחרי הניתוח איך מזהים קילה ? איך מזהים בקע ? אבנים בכיס המרה אבחנה מוקדמת של סרטן השד גילוי מוקדם של סרטן השד ניתוח להגדלת השדיים וסרטן השד תסמינים לזיהוי קילה סרטן שד - גילוי מוקדם בקע טבורי דרכי טיפול בקע מפשעתי כיצד ניתן לטפל? גוש בשד כיצד נדע מתי נכון לבצע בדיקה? הרניה מפשעתית דרכי טיפול סרטן השד - דרכי טיפול סרטן המעי הגס – מידע רלוונטי וחשוב

אבנים בכיס המרה – התסמינים והטיפול בבעיה

אבנים בכיס המרה מתפתחים ממשקעים מסוימים אשר עם הזמן הם הופכים לאבנים. ברוב המקרים, מדובר באבנים אשר נוצרות כתוצאה מכולסטרול – יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון, שמצב זה אינו מעיד בהכרח על רמת כולסטרול בדם, ישנם אנשים רבים אשר סובלים מבעיה של אבנים בכיס מרה ואין להם בעיית כולסטרול. הדרך הטובה ביותר לזהות את אותם האבנים בכיס המרה, היא באמצעות פנייה לרופא אשר יבצע אולטרסאונד בטן. מדובר בבדיקה פשוטה ומהירה, אשר איננה טומנת בחובה כאב או תופעות לוואי מסוגים כאלו ואחרים. כמובן שבכדי לפנות לרופא ולאפשר לו לאבחן את הבעיה, מומלץ להכיר בשלב הראשון, את התסמינים אשר מהווים את נחלתם של אנשים אשר סובלים מאבנים בכיס מרה. 

הסיבוכים של אבנים בכיס המרה
ישנם מצבים בהם המצב של אבנים בכיס המרה מחמיר ומסתבך ועלול להוביל למחלות ולסימפטומים קשים ומסוכנים ובין היתר: כאבים חריפים שאינם עוברים לאורך זמן בצד ימין בחלקה העליון של הבטן. דלקת בכיס המרה. צהבת וזיהומים שונים בכבד. תחושה של עווית בכיס המרה (באה לידי ביטוי בהתקפים) ועוד.. במקרים קיצוניים אבנים בכיס המרה, מהווה מצב אשר עלול לגרום לסבוכים אשר מסכנים את החיים של הסובלים מהם ולכן, חשוב להיות ערים למצב הזה ולמנוע אותם בשלב מוקדם – הפתרון יהיה בדרך כלל כריתה של כיס המרה. בגלל הסיבוכים, חשוב מאוד לעשות מעשה ולפנות לרופא כבר בשלבים מוקדמים של המצב הרפואי המדובר ועל ידי כך למנוע סיבוכים.   

איך מטפלים באבנים בכיס מרה?
הטיפול באבנים בכיס המרה, ברוב המקרים, יבוא לידי ביטוי באמצעות כריתה של כיס המרה. הכריתה מתבצעת באמצעות הליך ניתוחי – ישנם מספר סוגי ניתוחים בהם נהוג לעשות שימוש בכדי לכרות את כיס המרה. ברוב המקרים, הניתוח אשר יתבצע יהיה ניתוח לפרוסקופי – ניתוח אשר  טומן בחובו מינימום של פולשניות. מדובר בניתוח פשוט ומהיר הטומן בחובו החלמה קצרה ומהירה – הניתוח טומן בחובו מינימום של חתכים או צלקות. מהסיבה הזאת, אם אתם זקוקים לניתוח אבנים בכיס מרה, חשוב מאוד שתבחרו בקפידה את הרופא אשר יבצע את הניתוח ותוודאו שמדובר ברופא מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בביצוע ניתוחים לפרוסקופיים.